Skip to content

Wogóle nie bójmy się pójść do kompetentnego psychologa!
Coraz szybsze tempo życia, przeszkody ze znalezieniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa uchodźstwo i powrót do domu rodzinnego, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, wpływają na pogorszenie sprawności, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dawkę tolerowaną przez organizm i w zastępstwie mobilizować zacznie przeszkadzać w
codziennym pracy, to oznaka, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze znalezieniem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te zmartwienia zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie sprawności, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dawkę tolerowaną przez organizm i w zastępstwie mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to znak, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

psycholog

Źródło: flickr.com

Skończyły się już czasy, w których wizyta u znawcy zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za niemoc naszego temperamentu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie doskwiera i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z pogardą będą wytykać palcami osoby potrzebujące pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki incydentalne, zwycięża bowiem coraz bardziej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo odczuwamy, że bierze nas przypadłość, tak samo, możemypercypować przewlekły odrazę do życia, które to przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

Sama zmiana pojmowania to nie wszystko, w ruch poszły zachowanie objawiające się pod postacią dostępnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w dużych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. psycholog Warszawa, zostaniemy wręcz zasypani dokładnie dobranymi rezultatami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych odwiedź stronę.

psycholog

Źródło: flickr.com

Każdy kij jednak ma dwa końce, i choć z jednej strony cieszy stan podwyższonej akceptacji tolerancji dla tego typu leczniczej interwencji, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z wątpliwymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci uzyskania odpowiedniej wsparcia. Sprawdźmy zatem skrupulatnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on naprawdę osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne.czytaj pod adresem (przejdź pod ten adres www.dziegielewska.eu/>kliknij na ten odnośnik)W sprzecznym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Skutki takiego typu „pomocy” mogą być tragiczne dla nas, jak i dla naszych rodzin, a zbawienna uzdrawianie, którą zastosował nieprawdziwy fachowiec obróci się przeciwko nam w wszelkiej sferze życia. Naprawdę nie warto ryzykować.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl