Skip to content

Przedmioty ortopedyczne, które przyspieszają powrót do zdrowia i usprawniają normalne funkcjonowanie.

Powrót do zdrowia po dotkliwym wypadku lub rehabilitacja będą przebiegały lepiej, gdy skorzystamy z przedmiotów które można dostać w sklepach ortopedycznych. Znajdziemy tam akcesoria schorzeń kręgosłupa i jemu podobnych. Ale okazuje się, że w tego typu sklepach można nabyć też na przykład poduszki niezastąpione w czasie jazdy samochodem i pościel.

Rekonwalescencja po dotkliwym wypadku albo rehabilitacja lepiej przebiegają, gdy skorzystamy z produktów które można dostać w sklepach ortopedycznych. Znajdziemy tam akcesoria schorzeń kręgosłupa i jemu pochodnych. Jednak okazuje się, że w takich sklepach możemy kupić też na przykład poduszki niezastąpione w podróży i pościel.

Rehabilitacja po wypadku

Podstawą rekonwalescencji po wypadkach czy chorobach związanych z kręgosłupem, jest utrzymanie właściwej postawy ciała i nieobciążanie operowanych kręgów czy kończyn. Pomoże w tym ergonomiczna poduszka do spania – wszak w łóżku spędzamy 1/3 część dnia. Poduszka ortopedyczna sprawdzi się zarówno u dorosłych, jak i maluchów (zobacz ). Jeśli potrzebujemy dobrego oparcia również za dnia, z pewnością docenimy duży wybór poduszek przystosowanych do komfortowego siedzenia. Kobiety w ciąży też znajdą w ofercie sklepu ortopedycznego coś dla siebie.

Okrągła, przypominająca wyglądem małą oponę podusia lub trapezowa poduszka między nogi to dość pomocne rzeczy. Na trudny czas po porodzie można zakupić pas brzuszny, umożliwiający swobodne poruszanie się i przeciwdziała pojawieniu się przepukliny pooperacyjnej albo zrostów.

Ten post wydał Ci się zajmujący? Więc zapraszamy do naszej nowej witryny. Na niej czeka na Ciebie aktualny tekst.

Pas wykonany jest z przepuszczalnego materiału i jest zapinany na rzep na całej szerokości. Pas brzuszny pomoże nie tylko kobietom po porodzie, lecz też przyspieszy i ułatwi rekonwalescencję osobom po wszelkich operacjach w obrębie jamy brzusznej.

Złamana noga

Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przeszkadza nam ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa, pas ten rozmasuje obolałe miejsca. Jako podpora dla naszej głowy i odcinka szyjnego w podróży przyda się stabilizator w kształcie rogala, który sprawia, że mięśnie szyi nie naciągają się nadmiernie, a głowa pozostanie w tej samej, jednej pozycji, dzięki czemu spanie w pozycji siedzącej nie powoduje dyskomfortu. Żeby zachęcić dzieci do podróżowania z rogalikiem, wybierzmy stabilizator w odpowiednim rozmiarze i ulubionym zestawie kolorystycznym malucha.

Jeżeli interesują Cię prezentowane w niniejszym tekście kwestie i masz ochotę poczytać większą ilość wiadomości na taki temat – kliknij tu (http://weterynarzkrakow.com.pl/lekarze.html).

Jeżeli rogal nie przypadnie nam do gustu, można zaopatrzyć się w komfortowy zagłówek. Umieszczamy go na oparciu w miejscu głowy.

Sama operacja i późniejsze etapy leczenia to sprawa szalenie istotna w przypadku poważnych schorzeń, lecz zapewnienie wygody po zabiegach lub w trakcie trwania rekonwalescencji i rehabilitacji w warunkach domowych jest sprawą pierwszorzędną. Jeżeli istnieją akcesoria, które mogą to ułatwić, wykorzystajmy je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*