Skip to content

Alergia na wiosnę
nieprzyjemne to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, pozostałości śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy kichać i ogólnie dziwnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i okropne usposobienie, a my sobie dumamy i podziwiamy ciut z zazdrością tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No coż… pomimo tych ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tą dolegliwością.

niemiłe to, kiedy wychodzi słońce, temperatura wzrasta, pozostałości śniegu topnieją, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie źle się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i nieprzyjemne samopoczucie, a my sobie myślimy i podziwiamy trochę z zazdrością tych ludzi, którym nie dolega alergia. No coż… pomimo tego typu nieprzyjemności nauczyliśmy się żyć z taką dolegliwością.

Czym właściwe jest ta cała alergia – sprawdź to -, ta znajomo brzmiąca, ale niesprawdzona dostatecznie, szczególnie przez ludzi nietkniętych jej męczącym działaniem?

Alergia zjawia się, kiedy organizm działa nie tak jak wypada, na bodźce, które organizm powinien bagatelizować. Tak się jednakowoż nie dzieje i pojawia się zmartwienie. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, nieczystościach…

tabletki

Autor: peace6x
Źródło: http://www.flickr.com

Układ odpornościowy, jak sama termin reprezentuje zabezpiecza organizm przed tymi, z pozoru niewinnymi drobiazgami. Z pozoru, gdyż organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. Otóż, analizuje czy występujący niuans to nieprzyjaciel.

Zobacz ten interesujący artykuł a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) – odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Jeśli wywoła to alarm organizm rozpocznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- więcej.

Można wyodrębnić dwie bardzo znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za infekcję przedostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, musimy tylko stosować się do paru prawideł. Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy wystrzegać się takich pokarmów, które powodują przykre objawy. Do tych produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy uczuleni na pyłki roślin muszą w miarę możliwości omijać miejsca, w których nasycenie pyłków jest znaczące. korzystniej wybierać tereny nadmorskie lub wysokogórskie, które są słabiej brudne.

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest względnie wysokie. Dobrym|ciekawym rozwiązaniem jest także rezygnacja z wielu rzeczy w mieszkaniu, które mogą zbierać kurz. W wielkich miastach (Warszawa, Kraków czy Wrocław), przeważnie w porze letniej, cały kurz przy dość bezdeszczowym sezonie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niedostrzegalny na początku wysoce szkodzi osobom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wietrzyć pokoje, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł.

Jeśli i to nie pomaga, udaj się do alergologa, który na pewno znajdzie sposób na minimalizację przykrego uczulenia.