Skip to content

Autyzm jako schorzenie dotyczące zaburzeń rozwoju, które prowadzi do separacji
Autyzm jest zakłóceniem rozwojowym, które ma bezpośredni związek z zaburzeniami pracy mózgu. Posiada parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne odizolowują się od otoczenia, niekiedy alienują się od innych. Ich kontakt i wymiana informacji z otoczeniem są mocno ograniczone. Dla wielu rodziców zaburzenie to brzmi jak kara dla ich dziecka. Czy jednak tak musi być? Czy istnieje możliwość uwolnienia się z tego zaburzenia?

Autyzm jest zaburzeniem dotyczącym rozwoju, które ma prosty związek z zaburzeniami pracy mózgu. Ma parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne uciakają od otoczenia, niekiedy zamykają się w sobie. Ich wymiana informacji i kontakt z innymi ludźmi są nad wyraz ograniczone. Dla wielu opiekunów zaburzenie to brzmi jak kara dla ich pociechy. Czy jednakże tak musi być? Czy istnieje możliwość wyleczenia się z tego zaburzenia?

Zespół Aspergera
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie powinno się także zaznaczyć, że autyzm ma bardzo szerokie spektrum autystyczne. Wyróżnia się zespół Aspergera, autyzm wczesnodziecięcy i autyzm atypowy. Są także inne jego odmiany. W każdym razie dzieci chorujące na zespół Aspergera także izolują się od otoczenia, jednakże w głębi serca mają potrzebę tworzenia głębokich relacji z rówieśnikami (więcej: Jeśli chodzi o przyczyny autyzmu, to nadal nie ma co do nich jednoznacznego wyjaśnienia. Nikt precyzyjnie ich nie scharakteryzował. Ale faktem jest, że są one natury psychologicznej i biologicznej. Jeżeli chodzi o biologiczne, to mogą mieć związek z okresem płodowym dziecka i przyczynami natury neurologicznej. To wszystko mogło rzutować zarazem na sferę psychiki dziecka.

W zasadzie to wyszczególnia się dwa rodzaje autyzmu: schizofreniczny i dziecięcy (więcej na ten temat: ). W przypadku schizofrenicznego dziecko bardzo odizolowuje się od otoczenia. W przypadku autyzmu dziecięcego, dziecko posiada ogromną nadwrażliwość na bodźce. Jest to tak duże działanie tych bodźców, że maluch ma trudności z właściwym ich przyswojeniem i skutkiem tego ucieka do własnego świata. Trzeba przy tym dodać, że nazwa „dziecięcy” nie oznacza, że dotyczy tylko okresu dziecięcego.

Ten odnośnik do wpisu pokaże Ci interesujące informacje na prezentowany temat, które będą niezwykle wciągające oraz starannie opiszą ten wątek.

Jednakże chodzi tu o to, że był wykryty w tym czasie.

Zespół Aspergera
Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com

Czy z autyzmu można się wyleczyć? Sporo ludzi jest zasugerowanych, że nie można się z tej dolegliwości uzdrowić. Jest w tym wiele racji, gdyż przecież autyzm obejmuje sprawy właściwego funkcjonowania mózgu. Jednakże w ostatnim czasie lekarze dali zielone światło w walce z tą chorobą. Twierdzą, że odpowiednio wczesna diagnoza i terapia upraszczają przystosowanie interpersonalne osoby chorej na autyzm. Nie można jej generalnie wyleczyć, jednakże można pomóc odnaleźć się w relacjach interpersonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*