Skip to content

Badania, które musi wykonać kobieta brzemienna
Kobieta w ciąży to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu kryteriów. pierwszy, najważniejszy, jako ofiarowująca życie rodzicielka, jako przyszła mama, tak więc jednocześnie z niemałą porcją wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może przez to właśnie, stąd też pojawiło się już tak wiele mitów mających związek z ciążą, iż warto o nich przypomnieć.

Kobieta brzemienna to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu kryteriów. pierwszy, najważniejszy, jako dająca życie mama, jako przyszła mama, więc także z pokaźną porcją obowiązków, ofiarności, zmiany sposobu obecnego życia. Może przez to właśnie, stąd też narosło już tyle mitów związanych z ciążą, że trzeba o nich przypomnieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Wypowiadanie są wszędzie, mało ważne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, w której mieszka 20 rodzin czy w chaotycznej stolicy. Wynosimy je z domu rodzinnego, powtarzane są nam przez babki, omawiane pośród przyszłych mam poczynają egzystować swoim życiem. Nic dziwnego, bo jakiekolwiek życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak wielka sprawa, iż dzięki takiemu zaklinaniu realności łatwiej nam sobie poradzić z tym, co ma przyjść.

Nie są to jednakowoż zwykłe strapienia przyszłych mam w stylu: czy częste dobre usg poznań nie stanowi zagrożenia dla płodu, ale autentyczne klasyki, jak: przejście pod drabiną to ryzyko, że dziecko owinie się pępowiną…

Do grupy takich groźnych przesądów pasuje zapewne opinia, że kobiecie ciężarnej się nie odmawia, bo w przeciwnym razie zostaniemy zjedzeni przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz łatwo to można sobie wizualizować i potwierdzić tego typu zabobon, ponieważ sprawdza się w codziennym życiu, np. w czasie czekania w kolejce albo pomocy w pozostałych codziennych obowiązkach.

Po przeczytaniu omawianego wątku, kliknij na inny polecany artykuł, który posiada też fascynujące informacje – zobaczysz, że wciągnie Cię całkowicie.

nigdy przenigdy nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

zabobon może być też bardzo komiczny. Jeden z moich ulubionych mówi, aby nie wyglądać przez wizjer w drzwiach, bo to niebezpieczeństwo, że nasz maluch będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie mam pojęcia, ale bez trudu sobie potrafię wyobrazić, iż winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, by coś zobaczyć. Tak je skrzywiamy, że opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla kobiet, które marzą o pociesze z pewnością spodoba się rada, że można z łatwością zajść w ciąże, potrzeba tylko usiąść na miejscu, które poprzednio zajmowała… tak, kobieta w ciąży. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki mały żarcik – dowiedz się.

Na koniec kulinarne konotacje. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę konieczny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopcu postawmy na potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, miłe panie, ponieważ to najłatwiejsza droga do tego, żeby nasza córeczka w przyszłości zeszła na złą drogę.