Skip to content

Bądź swoim własnym jubilerem czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.
Każda z nas niezależnie od okazji śni o tym, aby wyglądać modnie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda pani może sobie również pozwolić na strój od znanego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i oryginalnie małym nakładem finansowym?

Każda z pań niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać pięknie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda kobieta może sobie również pozwolić na kreację od popularnego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i oryginalnie niewielkim nakładem finansowym?
biżuteria
Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest prosta – skupić się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą zwykłą kreację. Oryginalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je techniką hand-made – z koralików, barwnych wstążek, cekinów czy nawet szkła i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich dzieł ale również perfekcyjny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w nietuzinkowy sposób.

Wspaniałe rękawiczki nie tylko na niepogodę

Pierwszą propozycją urozmaicenia zwykłego stroju jest przerobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich piszemy, to rękawiczki bez palców, które były znane już w osiemnastym wieku a które teraz mają swój modowy come back. Mitenki mogą być koronkowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je przyozdobić doszywając koraliki, pióra, wstążki czy cekiny wymyślając swoją kompozycję. Gdy mamy już ciepłe i ozdobne rękawiczki czas pomyśleć o biżuterii. Doskonałym sposobem będzie własnoręczne stworzenie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy materiałów. Piękny i niepowtarzalny wygląd na pewno zapewnią nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej ozdoby jest brak limitów – możemy wykonać z niej to, co tylko zechcemy mieć zawieszone na uszach zaczynając od drobnych ciasteczek po ulubione zwierzaki czy bohaterów z filmów.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria
Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną sławą darzone są wizerunki znanych aktorów czy gwiazd kina widniejące na biżuterii. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że biżuterię z takim wizerunkiem możemy wykonać samodzielnie. Technika ta nazywa się decoupage. Kolczyki decoupage możemy wykonać z ulubionego materiału – metalu, szkła czy kawałka plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z chusteczki czy wstążki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Samodzielne stworzenie biżuterii to świetny sposób na niepowtarzalny styl i wzbogacenie banalnej kreacji. Nie potrzeba na to ani wielkich nakładów finansowych ani dużych umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i zapał.

Źródło: Artillo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*