Skip to content

Balkonik pomagający w rehabilitacji i nie tylko – gdzie nabywać takie sprzęty?
Wiele razy, każdy z nas miał okazję zauważyć osobę, która poruszała się z pomocą kul ortopedycznych, ale również miewaliśmy okazję widzieć osoby, które posiadają balkonik rehabilitacyjny. Najczęściej osobymające swoje lata poruszają się z pomocą tego typu balkonika. Jest on im potrzebny, żeby mogli w miarę normalnie chodzić.

Wiele razy, każdy z nas miał okazję widzieć kogoś, kto poruszał się z pomocą kul ortopedycznych, ale również mieliśmy okazję widzieć ludzi, którzy posiadają balkonik rehabilitacyjny. Bardzo często osoby, które mają już sowie lata poruszają się z pomocą tego typu balkonika. Jest on im potrzebny, by mogli w miarę normalnie się poruszać.

Gabinet fizjoterapii

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście taki balkonik mogą mieć też osoby, które uległy wypadkowi i które powoli wracają do zdrowia. Muszą oni na pewno mierzyć swoje siły na zamiary i na początku rehabilitacji nawet spacer z balkonikiem rehabilitacyjnym może wydawać się skomplikowaną sprawą. Jednak z czasem nabiorą oni sił do tego stopnia, że dadzą radę ruszać się o własnych siłach. Balkonik jest, więc konieczny ludziom w różnym wieku. Mogą to być również osoby młode, które chorują przewlekle i na których ich ograniczenia fizyczne wymusiły to, że przez całe życie muszą wspierać się balkonikiem.

Zainteresowany zagadnieniem? Poczytaj o nim więcej. W tym celu użyj adresu (https://theomarvee.com/), jaki przeniesie Cię na stronę. Zachęcamy!

W tego typu wypadku należy również pamiętać o tym, że balkonik należy czyścić. Zastanowić się też warto nad tym czy nie lepszy od tradycyjnego balkonika byłby ten z kółkami. Ale to wszystko należy przedyskutować z osobą, która musi używać takiego balkonika. To osoba, która chodzi z pomocą balkonika rehabilitacyjnego powinna podjąć decyzję co do sprzętu, którego chce używać. Zbyt wiele rzeczy jest już poza zasięgiem tych osób, żeby jeszcze podejmować w takich kwestiach decyzje za nich.

Może Cię zainteresować –Taboret do łazienki

Gdy w naszym domu jest osoba o ograniczonej sprawności ruchowej, bez względu na to czy jest to związane z wiekiem czy z dlatego, że uległa wypadkowi, istotne jest by uprościć jej funkcjonowanie w domu. Okazuje się, że nawet taboret łazienkowy może stać się czymś koniecznym. Bardzo często okaże się on niezbędny do tego, żeby można było usiąść pod prysznicem i się umyć. A takie taborety łazienkowe są zabezpieczone przed wilgocią albo można po prostu kupić plastikowy taboret. Ogółem trzeba zapytać tę osobę o to, czego potrzebuje, jak możemy mu pomóc. Bo osoby sprawne oczywiście są w stanie wpaść na pomysł z krzesłem łazienkowym, ale z innymi sprawami mogą mieć kłopot. A czasem warto inaczej ustawić meble i nagle okazuje się, że osoba chodząca z pomocą balkonika jest w stanie o wiele łatwiej się poruszać. Tak, więc należy szukać prostych rozwiązań, które uproszą komuś i tak trudne życie.

Więcej informacji –