Skip to content

Wybór bezpiecznego fotelika dla dziecka
Wszyscy wiemy, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Szczególnie gdy myślimy o naszych dzieciach. Lecz mimo sporej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, iż opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Kierują się ceną, odkupują używane foteliki od obcych ludzi tudzież na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów.

Wszyscy wiemy, że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. W szczególności gdy mowa o naszych dzieciach. Tymczasem mimo sporej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, zdarza się, iż opiekunowie popełniają podstawowe błędy. Dyktują swój wybór ceną, odkupują ”przechodzone” foteliki od obcych ludzi czy na serwisach aukcyjnych, oraz nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
To prawda, wybór dobrego fotelika to poważna decyzja. Wskazane jest więc starannie podejść do tematu a następnie po głębszym zastanowieniu się kupić odpowiedni model, który zagwarantuje maluchowi należyte zabezpieczenie.

Głównie, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, który posiada wszystkie potrzebne wymagania i certyfikaty. Dużo artykułów dla dziecka można kupić z tzw. „drugiej ręki”. Mimo to, jeżeli chodzi o fotelik samochodowy zdecydowanie kupmy nowy w sklepie, dlatego, że chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Kupując używany w komisie, czy na bazarze absolutnie nie mamy pewności czy nie uczestniczył on w przykrym zdarzeniu lub – nawet jeśli na „pierwszy rzut oka” wygląda dobrze – czy podczas przenoszenia nie został obity. Miejmy także na uwadze, że względu na starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie pochwalają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od chwili zejścia z taśmy produkcyjnej.

Zanim wybierzemy fotelik, poznajmy kategorie, w zależności od wagi dziecka. Foteliki 0 – 25 kg, montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy przeznaczone są dla najmłodszych dzieci.

To dobrze, że masz chęć uzyskać podobne informacje na omawiany temat, ponieważ wchodząc na odnośnik, poznajesz przydatne teksty (www.sweet-home.pl/34,Torty-dla-dzieci-2.html) na podnoszone zagadnienie.

Kolejna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (zobacz tutaj: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbardziej właściwym miejscem w samochodzie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, jeśli jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa umożliwiający jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko jest oddalone od boków auta w chwili zderzenia bocznego. W drugiej kolejności montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Podążając drogą jednopasmową dziecko jest obok pobocza, nie przy osi jezdni, toteż zmniejsza się prawdopodobieństwo uderzenia, co więcej, nie trzeba go wyjmować od strony ulicy. NIGDY nie należy montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, nigdy nie zapominajmy o tym!