Skip to content

Biała herbata – z jakich racji powinieneś ją pić?
Wiele osób nie może wyobrazić sobie dnia bez kubka wyśmienitej herbaty. To swego typu ceremoniał, który towarzyszy nam po przyjściu do biura albo po powrocie do mieszkania, gdy wreszcie można usiąść w swoim fotelu i oddać się błogiemu wypoczynkowi. Zwykłą czarną herbatę warto jest zastąpić białą herbatą, jaka ma wiele właściwości zdrowotnych i jeśli zaczniesz ją pić, szybko dostrzeżesz pozytywne rezultaty. Jakie?

Wielu ludzi nie może wyobrazić sobie dnia bez filiżanki wyśmienitej herbaty. To swoistego typu ceremoniał, który towarzyszy nam po przyjściu do biura albo po powrocie do mieszkania, gdy wreszcie można usiąść w swoim fotelu oraz oddać się przyjemnemu odpoczynkowi. Zwykłą czarną herbatę dobrze jest zastąpić białą herbatą, która posiada wiele przymiotów zdrowotnych i jeśli zaczniesz ją pić, szybko spostrzeżesz sprzyjające rezultaty. Jakie?

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim zawiera duże ilości wit. C, dlatego poprawia odporność, co jest zwłaszcza istotne w czasie jesienno-zimowym, gdy stale musimy zmagać się z katarem bądź bólem gardła. Wit.

Jeśli masz zamiar wiedzieć dużo na ten temat, to wejdź na naszą nową stronę i dowiedz się także czegoś nowego o tym poście.

C również fenomenalnie łagodzi stresy, toteż biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po ciężkiej rozmowie z szefem bądź po kłótni rodzinie. Drugi walor jest najważniejszą zaletą dla kobiet – która pani bowiem nie chce zawsze czuć się atrakcyjna? Prezentowana herbata jest źródłem polifenoli, chroniących przed wolnymi rodnikami, zatem skutecznie spowalnia niemile widziany procesy starzenia się skóry – pyszna biała herbata. Pij ją każdego dnia, a spostrzeżesz, że twoja cera nabiera blasku oraz czujesz się znacznie lepiej w swoim ciele. Ponadto biała herbata strzeże przed chorobami nowotworowymi dużo lepiej niż herbata zielona, również znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec dobrze jest nadmienić, że herbata biała może idealnie zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Działa pobudzająco oraz jest zdrowsza, zwłaszcza, że również zmniejsza cholesterol, co jest powszechnym problemem współczesnego społeczeństwa. A wysoki cholesterol może być przyczyną wielu dolegliwości, toteż dobrze jest pijąc białą herbatę poprawić swoje wyniki i uniknąć wizyty u doktora.

link do strony

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zaparzyć białą herbatę? Po pierwsze można to robić trzykrotnie, toteż nie wyrzucaj listków po pierwszym zalaniu ich gorącą wodą.

Zainteresowały Cię wątki zawarte w tym artykule? Na pewno przyda Ci się też dodatkowe czytanie. Nie czekaj więc i wejdź do następnej witryny.

Nie zapominaj, że nie można używać wrzątku – idealna temp. waha się pomiędzy 85 a 90 stopniami Celsjusza. Poczekaj pięć min., aby napar uzyskał swój wyjątkowy aromat, a później możesz już cieszyć się jego smakiem. Ofertę białej herbaty wyszukasz w wielu renomowanych herbaciarniach, również internetowych. Dobrze jest skorzystać z jej bezsprzecznych właściwości oraz spędzić miłe chwile, rozkoszując się filiżanką dobrego naparu.