Skip to content

Bogata oferta zajęć z języka angielskiego dla małych dzieci w okolicy Warszawy – czy warto z niej skorzystać?
Rodzice bardzo chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak ważna i potrzebna jest nadprogramowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, ale zajęcia dodatkowe rozszerzające różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, również istotna kwestia.

Dorośli bardzo często opłacają zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, bowiem wiedzą, jak istotna i wskazana jest nadprogramowa edukacja. Wiele lat spędzonych w szkole i regularne lekcje to jedno, ale zajęcia nadprogramowe rozszerzające inne umiejętności lub uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna kwestia.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z zakresu nauk o świecie często prowadzone są w zupełnie innej atmosferze niż tradycyjne lekcje w szkole. Na luzie, w małych grupach, przez doświadczanie, a nie sztywny wykład. Dzięki temu każdy uczestnik zajęć bez oporów może zapytać o co tylko zechce i popełniać błędy bez negatywnych konsekwencji, jakie za to mogłyby spotkać dzieci w szkole. Plastyczne zajęcia po szkole cieszą się popularnością, bo bloki zajęć trwają zwykle dość długo, nawet 3-4 godziny. Gwarantuje to sporo czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, doskonalenie techniki. Poza tym wyposażenie sal często jest bardzo fachowe (sztalugi, papier o różnych fakturach i gramaturach, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Trudno jest zebrać taki arsenał w warunkach domowych, zwłaszcza jeżeli początkowo traktuje się to bardzo hobbystycznie i czeka, aż dziecko sprecyzuje swoje fascynacje i wykaże się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluchy wysyłane są na język angielski Pruszków czy inne okolice Warszawy mają placówki uczące maluchy już od 3 miesiąca życia, ale chyba największą popularnością cieszą się zajęcia dla grupy wiekowej z przedziału 4-8 lat – zerknij. Zajęcia zwykle odbywają się w małych grupach, nastawione są na komunikację, na swobodne porozumienie i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice dzieci starszych, mających już pewne umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, zwykle rozglądają się za zajęciami oko w oko z lektorem albo szukają native speakera do prowadzenia zajęć dodatkowych w domu. Później szukają raczej osoby udzielającej korepetycji. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z obecności lektora w taki sposób, by zorganizować najpierw zajęcia dla dzieci a po nich i dla dorosłych. Prosto jest namierzyć osoby udzielające lekcji angielskiego wpisując „angielski – kliknij, zobacz, sprawdź – Pruszków” lub – jeżeli szukamy nauczyciela z pewnym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Opcji zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla maluchów jest naprawdę mnóstwo, szczególnie w dużych miastach. Nikogo nie dziwi to, że szkraby chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miejscowości mają naprawdę szeroką ofertę, ułatwiającą rodzicom trafny wybór – angielski dla dzieci pruszków.