Skip to content

Co powinno się znaleźć w kosmetyczce każdego mężczyzny, czyli dlaczego panowie coraz większą uwagę przywiązują do swojego wyglądu?
Moda męska zmienia się nawet częściej niż damska. Do tej pory pierwsze skrzypce grali mężczyźni metroseksualni. Następnie przyszła kolej na tak zwanych drwali. Teraz coraz więcej słyszy się na temat mężczyzn, jacy inspirują się stylem… menela. Bez względu na to, który z tych stylów prezentują jedno jest pewne: wszyscy dbają o swój wygląd. Chcą być przystojni. Czasy, gdy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w kulce dawno odeszły do lamusa. Czego nie powinno zabraknąć w kosmetyczce każdego mężczyzny? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Moda męska zmienia się chyba częściej niż damska. Do tej pory przewodzili mężczyźni metroseksualni. Następnie przyszła kolej na tzw. drwali. Teraz coraz więcej słyszy się na temat panów, którzy inspirują się stylem… menela. Bez względu na to, jaki z tych stylów reprezentują jedno jest pewne: wszyscy pielęgnują swój wygląd. Chcą być piękni. Czasy, gdy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w sztyfcie dawno już za nami. Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce każdego faceta? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Mężczyzna goli się maszynką
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy szybko się zmieniają. Panowie nie zostają już w tyle za paniami. Niektórzy nawet śmieją się, że pod względem ilośći posiadanych kosmetyków, zaczynają je wyprzedzać. Czym są męskie kosmetyki? Albo: co panowie wkładają do kosmetyczek? W pierwszej kolejności znajdziemy w nich żyletki derby.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, wejdź też na tego typu odnośnik, gdyż odnajdziesz w tym miejscu podobny świetny tekst (https://www.dermamed.com.pl/oferta/kwas-hialuronowy) – on również jest wart uwagi.

To podstawa. Oprócz tego męskie kosmetyki, czyli przybory do golenia: piankę do golenia, krem po goleniu, a także krem do twarzy oraz do ciała, dezodorant, a nawet piękne perfumy. Mężczyźni coraz częściej pamiętają o tym, by mieć zadbane dłonie a także stopy. Zdają sobie sprawę z tego, że brudne obgryzione paznokcie są po prostu odrażające. Tak samo jest ze stopami. Nieprzyjemny zapach nie jest powodem do zadowolenia. Męskie kosmetyki to teraz coś więcej niż żyletki astra i przybory do golenia. Choć są one podstawą, to panowie pragną o wiele porządniej zadbać o siebie.

Jakim sposobem nie przesadzić z kosmetykami? Panowie mają skłonności do przesadzania. Najbardziej popularnym błędem jest używanie zbyt dużej ilości perfum. Chyba każdy zna kogoś, za kim woń ciągnie się bardzo długo. Czasami nieprzyjemny aromat zatyka. Perfum trzeba używać w małych ilościach. Chyba, że pragniemy zostać chodzącą perfumerią.

Dezodorant
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wykroczeniem jest używanie dezodorantu na ubranie. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, iż ten kosmetyk stosuje się bezpośrednio na ciało. Nie zapominajmy o tym, iż ogromne ilości dezodorantu nie pomogą, jeżeli każdego dnia nie kąpiemy się. Prawda, że proste? Męskie kosmetyki są dostępne w każdym sklepie. Dopasujmy je prawidłowo do naszego typu cery. I nie popadajmy w skrajności. Jak mówi stare powiedzonko: „Mydło i woda, najlepsza uroda”. Mężczyźni powoli uczą się, jak dobrze dbać o siebie. To dobrze, ale ich skłonność do przesady sprawia, iż jeszcze długa droga przed nimi. Jeżeli mają problem z odpowiednim wyborem kosmetyków, lub przyborów do golenia, w każdej chwili mogą poradzić się koleżanek. W końcu kto pyta, nie błądzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*