Skip to content

Co sądzić o depilacji laserowej? Narosło już wiele mitów, że trudno to zrozumieć. A jak jest w rzeczywistości?
Przyznajmy to, że każda z nas marzy o pięknej skórze przez cały czas. Pojawiają się także pozostałe kwestie, jak regularne golenie nóg czy brak umiejętności w woskowaniu. Co zrobić, kiedy owłosienie to realny problem? Szukasz skutecznej metody, lecz już tracisz nadzieję, że uda się to zmienić? Szukasz metody dzięki jakiej pozbędziesz się zbędnych włosków na dłuższy czas? Jeśli owszem, to depilacja laserowa jest na pewno dla Ciebie.

Powiedzmy to, iż każda z nas marzy o pięknej skórze przez cały czas. Są też pozostałe sprawy, jak codziennie golenie nóg czy brak umiejętności w woskowaniu. Co zrobić, jak owłosienie to poważny kłopot? Szukasz efektywnej metody, ale już tracisz nadzieję, że uda się to odmienić? Szukasz metody dzięki jakiej pozbędziesz się niechcianych włosków na długi czas? Jeśli owszem, to depilacja laserowa jest na pewno dla Ciebie.

Depilacja laserem, inaczej nazwana epilacją to niezbędny must have dla aktorek i modelek. Od kilku lat mogą już z tego korzystać też zwykłe kobiety, chociaż przydatne jest to również dla mężczyzn . Kusi zapewnieniem zlikwidowania niepotrzebnego owłosienia skutecznie i w sumie bezboleśnie. Powinniśmy jednocześnie potwierdzić, że istnieje dużo opinii na ten temat, jedne z nich prawdziwe,

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite

niektóre fałszywe. Jak więc jest z najistotniejszymi sprawami które dotyczą depilacji? Jedno z ważniejszych pytań to czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Z pewnością, bo laser to bezinwazyjna metoda depilacji. Nie powoduje, iż nasza skóra będzie podatna na skaleczenie czy choćby podrażniona. Może być więc używana w tak wrażliwych miejscach jak pachy, twarz (polecamy implanty) czy okolice bikini. Wiązka światła lasera nie narusza delikatnego naskórka, za to robi, to co powinna – niszczy mieszki włosowe. A czy jest to bolesne? Niestety, w jakiś sposób tak, chociaż wiele osób jest zdania, że jest całkowicie bezbolesny. Na szczęście ból jest nieznaczny, ponieważ możesz czuć lekkie pieczenie lub szczypanie. Oczywiście, odczucia te są subiektywne, zależą od Twojej wrażliwości na ból. Jest jednocześnie pewna zależność, jaka mówi, że im grubsze włoski, tym znaczniej odczuwalne impulsy.

Każdy taki zabieg jest wspomagany przez specjalny dodatek zmniejszający ból, na przykład, zimny żel, chłodząca końcówka lasera. A czy każdy może się poddać takiemu zabiegowi? To nie do końca prawda, bo jest wiele przeciwwskazań do zabiegów z laserem, przykładowo ciąża, bielactwo lub padaczka. Jeśli zaś masz skłonności do przebarwień to lepiej sprawdzi się maszynka do golenia albo wosk w plastrach. Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością Cosmelan. Jest to niezwykle efektywna terapia, która likwiduje plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego. To na pewno odpowiednia alternatywa, jeśli nie możemy skorzystać z depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*