Skip to content

Kiedy stosuje się dermatologia estetyczna?
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli artykułujemy te słowa żartobliwie to jest w nich pierwiastek prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, aparycja jest dość ważny i określa wiele rzeczy. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych szczegółach w wyglądzie, które nas denerwują i chcielibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie wyzwaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie na wesoło to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, wygląd jest dość ważny i implikuje wiele spraw. Nie mówimy tu o kanonach piękna, do których niektórzy bezsensownie dążą, ale o pewnych elementach w wyglądzie, które nas denerwują i wolelibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie wyzwaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie definiowana dermatologia. Ta druga jest konieczna, kiedy mamy przypadłości skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się w samej rzeczy, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, poprawiającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju.

Potrzebne są Ci istotne informacje (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) na ten intrygujący temat? Więc nie czekaj i wejdź do kolejnego tekstu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Kto by bowiem myślał o takich zabiegach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z kasą i możliwością wycieczki za granicę, bo wyłącznie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia – ciekawa strona – estetyczna dalej kosztuje niemało, ale coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. Szczególnie jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie własnego wyglądu prezencji, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której interwencja chirurgiczna jest nieporównanie większa. Pokutuje jednakże w wielu przekonaniach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie branże, te dwie terminologie wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa osób bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod głosowanie – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na najzwyklejszy zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo stanowić o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę asymetryczny. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność – więcej pomocnych wskazówek na