Skip to content

Co to jest zabieg in vitro? Czy faktycznie daje dobre rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?
Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych ludzi jest niemożność posiadania dzieci. Na szczęście istnieje na to sposób. Metoda in vitro jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularna oraz dająca nadzieje.

Jednym z poważniejszych problemów dla młodych ludzi jest trudność w doczekaniu się dzieci. Całe szczęście istnieje na to rada. Metoda in vitro jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularna i dająca nadzieje.

Dziś metoda in vitro jest najlepiej rokującym sposobem, który można użyć w leczeniu niepłodności. Najczęściej przeprowadza się ją w specjalistycznych miejscach, przykładowo klinika in vitro. Wskazaniami do jej użycia są ze strony mężczyzny złe parametry nasienia. Możemy to sprawdzić, kiedy nasienie pobrane przez embriologia jest nieodpowiednie do zapłodnienia drogą naturalną.

Potrzebujesz nowych wiadomości na ten intrygujący temat? Zapraszamy więc do przeglądnięcia innej strony. Jak to uczynić? Wejdź na łącze do www (https://superpasty.pl/pl/i/Informacje-o-firmie/16).

Nie nadaje się również do inseminacji, czyli stymulowania wewnątrz organizmu kobiety. Ze strony pań wskazaniami są nieudane wcześniejsze metody leczenia niepłodności, to znaczy hormonalne czy zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro

Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego, istotny jest wiek kobiet, jak również czas trwania leczenia niepłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można uzyskać komórki jajowe po wcześniejszej stymulacji w jajnikach. Z tych jajników można pobrać je przez nakłucie, następnie zapłodnić pozaustrojowo w inkubatorze plemnikami, jakie otrzymać możemy od partnera. Hodowla zarodków trwa około dwóch-czterech dni, natomiast po tym czasie możemy podać zarodki bezpośrednio do jamy macicy. Jest to zabieg mało inwazyjny oraz bezbolesny. Po tym musimy odczekać kilka dni na rezultaty, i sprawdzić czy rozwija się ciąża, czy zarodki przyjęły się w macicy – klinika in vitro – czytaj nieco więcej .

Metoda powyższa jest dostępna dla ludzi, którzy chcieliby z niej skorzystać, dla wszystkich osób, którzy chcieliby posiadać własne potomstwo.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Jednak takie zapłodnienie to spory koszt, mniej więcej 5,5 tysiąca złotych, plus koszt wizyt i leki do stymulacji. Całe szczęście wiele z tych badań jest dofinansowywanych przykładowo badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zależy od danego przypadku i waha się między 25-35 procent szans. Całkiem sporo par jest zmuszonych próbować parę razy, nim będą rezultaty – sprawdź badania prenatalne NFZ. W większości przypadków jeden zabieg nie przynosi rezultatów, dlatego trzeba próbować parę razy. Ogólnie, nie powinno się robić więcej niż 3-4 prób w ciągu roku, jednak warto wiedzieć, że in vitro to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny. Nie można zapomnieć także, iż dla wielu osób jest to często tak zwana ostatnia deska ratunku, aby być w stanie spełnić własne marzenia o rychłym rodzicielstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*