Skip to content

Po czym znaleźć dobrego logopedę?
Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej pojemna głowa nie okaże tego, co sobie zażąda głowa. Nie z powodu zawstydzenia, braku właściwych słów czy innych podobnych powodów, lecz z fundamentalnej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych okresach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo przeciwnik, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od właściwego logopedy.

Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, w rzeczywistości nawet najbardziej pojemna głowa nie wyrazi to, co sobie zażąda głowa. Nie z powodu skonfundowania, braku trafnych słów czy innych takich samych argumentów, lecz z podstawowej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych cyklach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo przeciwnik, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od właściwego logopedy.

mowa

Źródło: flickr.com

Ktoś zapyta: co to oznacza „dobry logopeda”? Pytanie bardzo odpowiednie, ale choć na pozór ciężkie, to bardzo nietrudno na nie odpowiedzieć. Dobry logopeda to po prostu życzliwy człowiek.

Taki odnośnik do źródła pokaże Ci więcej danych na prezentowany wątek, który tak niesamowicie Cię zafascynował i po prostu wciągnął.

Podobnie, jak mamy kompetentnych lekarzy, policjantów, urzędników czy polityków (tak, tacy też są!), tak samo można ocenić specjalistę omawianej profesji. Może to bezsensowne, ktoś nagle wtrąci, a to wątpliwość też będzie słuszne, gdyż dobrym można być na pokaz…

zgadza się, wszyscy się z tym zgodzą, lecz każdy też przyzna prawidłowość poglądowi, że to jak silnie znamy danego specjalistę nie wynika|bierze się z zasłyszeń czy innych tego typu praktyk (choć są dziedziny, w których wyrabiamy sobie zdanie o kimś na bazie takich informacji, np. o popularnym aktorze, z którym zupełnie nie będziemy mieli możliwości naturalnie podyskutować), ta cała mądrość bierze się z najprostszej, ale jakże kompetentnej skali – spotkań twarzą w twarz (logopeda Warszawa).

logopeda

Źródło: flickr.com

każdy z nas się zgodzi, że każdy z nas ma coś takiego w sobie, taką trwałą pragnienie przynależności i oceniania ludzi, że w sytuacji, gdy kogoś poznajemy samoczynnie zaliczamy daną osobę do jakiejś sfery. I nieważne czy to jedynie pierwsze wrażenie czy po prostu nie uznajemy, iż tak po prostu kogoś automatycznie przyporządkowujemy – psychologia społeczna w tej temacie odpowiada czytelnie, bez wątpliwości: sami oceniamy i jesteśmy oceniani przez innych. Cały czas. Na okrągło. To naturalne.

Z tego też względu bez problemu (możemy to nazwać intuicyjnie) potrafimy kogoś zaliczyć do naszej drużyny, nowo poznaną osobę, którą może być np. fachowiec, któremu odruchowo wierzymy mocniej niż innym. I jeśli ten kontakt twarzą w twarz umocni nas w postanowieniu, że tak, to jest właściwa jednostka, jest właściwa w naszym rozumieniu, to takiej osobie warto wierzyć. Idąc tym tropem powinniśmy odnotować, że dobrze ludzie są wszędzie, w takim razie nie ma sensu upraszczanie, że powiedzmy logopeda z Warszawy to gwarancja, a lekarz z małej mieściny zasługuje na pogardę (kontynuuj czytanie).