Skip to content

Jak nauczyć się przyrządzać smaczne potrawy?
Czy pichcenie jest skomplikowanym zajęciem? Pewnie na poziomie bardziej fachowym odpowiedź brzmi tak. Jednak jeśli nie marzymy o karierze, gotowaniu w eleganckiej restauracji, na pewno nie musimy się autentycznie niczego bać!

Czy gotowanie jest skomplikowanym zajęciem? Zapewne na poziomie bardziej fachowym odpowiedź jest twierdząca. Jednakże jeżeli nie marzymy o jakiejś karierze, gotowaniu w eleganckiej restauracji, niewątpliwie nie musimy się autentycznie niczego bać!

Beza, deser

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prawda jest taka, że nawet ten człowiek, który do tej pory ogólnie mocno stronił od gotowania, nareszcie ma okazję nauczyć się gotować. Pizza, zupa grzybowa, schabowy bądź sałatka śledziowa z ziemniakami generalnie nie są bardzo ciężkie do zrobienia. Naturalnie chodzi o takich „kucharzy”, którzy posiadają większe doświadczenie w temacie pichcenia.

Często sytuacja jest taka, że choć niesamowicie trudno uwierzyć we własne możliwości, to rzeczywistość jest taka, iż dosłownie każdy człowiek, niezależnie od płci, ma okazję przyrządzić kapitalny posiłek. Akurat co do tego trudno miewać jakiekolwiek wątpliwości – nawet taka osoba, która uważa, że skoro ledwo co przyrządzi sobie na śniadanie jajko na sadzono, to niby jak mogłaby myśleć o bardziej wymyślnych przepisach na dania, w żadnym wypadku nie powinna zakładać czarnego scenariusza. Spokojnie, gotowanie naprawdę nie jest niemiłosiernie ciężkie. Motywacja jest ważnym czynnikiem – z jakich powodów warto umieć gotować?

Jeśli w grę wchodzi próba zmotywowania faceta: no cóż, facet, który świetnie orientuje się jak zrobić bezy, lazanię czy smaczne danie z koreańskiej, hiszpańskiej lub portugalskiej kuchni, znacząco powiększa własne szanse na zarwanie ładnej i wartościowej niewiasty. Przecież kobiety doceniają faceta, który umie pichcić. Zapewne byłyby jeszcze dużo bardziej pocieszone, gdyby po wspólnym posiłku facet zabrał się za pozmywanie…

Z kobietami jest podobnie – bo który mężczyzna nie uwielbia pysznie zjeść? Trzeba także wiedzieć, że w wielu przypadkach nauczenie się przyrządzania jedzenia sprawia, iż mamy możliwość sporo zaoszczędzić. Wiadoma sprawa – jedzenie na mieście, kebaby bądź kurczaki nie są tanie. W szczególności jeśli doliczymy napiwki, a na dodatek podliczymy miesięczne wydatki na strawę. A poza tym, własne żarełko jest w większości przypadków zdrowsze i pyszniejsze. Oczywiście pyszny kurczak zjedzony w barze jest w porządku, ale niekoniecznie każdego dnia.