Skip to content

Co zrobić, by na długo wyprostować włosy?
Współczesna moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób postanawia zakupić prostownice do włosów, które umożliwiają na samodzielne i codzienne ułożenie fryzury we własnej łazience. Przy wyborze prostownicy należy jednak przeanalizować czy nie uszkodzi ona zbytnio włosów.

Aktualna moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób kupuje prostownice do włosów, które pozwalają na samodzielne i codzienne modelowanie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak rozważyć czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy musi chronić nasze włosy przed wysoką temperaturą. Wersja powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wadliwa jakość prostownicy może nie tylkoprzyczynić się do pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić długotrwałe prostowanie. Gdy włosy mają zamiłowanie do kręcenia się, lakier do włosów po prostowaniu może służyć jako utrwalacz. Lakier do włosów powinien być rozprzestrzeniany równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie scaliły.Istotna jest też
suszarka do włosów wysokiej jakości.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający.

Zaczekaj minutę! Zaintrygował Cię post? Masz ochotę na kolejne istotne informacje? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z newsami na ten temat.

pianki do włosów nie powodują zbytniej ciężkości włosów, pozwalając na zachowanie plastyczności włosa. Żel głównie pozwala na układanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich fryzur. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt ekspresowo, umożliwiając układanie misternych fryzur. Na rynku znajdują się również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z kolei stosowanie odpowiednich odżywek i szamponów regenerujących może skutkować tym, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające strukturę włosa.

Stosując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i świeżoumyte włosy. Taki sposób stylizacji włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. Co więcej, należy pamiętać, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym trwalszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne korzystanie z farby do włosów goldwell może przyczynić się do tego, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją połysk, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały efekt, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich. Czasami należy dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej predyspozycji.