Skip to content

Szybkie tempo życia zmusza do szukania rady u psychologa
Coraz szybsze tempo życia, trudności ze zdobyciem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo poukładać sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie stanu zdrowia, co prowadzi do rosnącego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarkę tolerowaną przez organizm i zamiast mobilizować zacznie przeszkadzać w codziennym pracy, to zapowiedź, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

Coraz szybsze tempo życia, trudności ze uzyskaniem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo ułożyć sobie życie… Wszystkie te zmartwienia zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie stanu zdrowia, co prowadzi do narastającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dawkę tolerowaną przez organizm i w miejsce mobilizować rozpocznie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, to zapowiedź, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

Rankinglekarzy.pl - opinie o lekarzach

Źródło: Rankinglekarzy.pl
Skończyły się już czasy, w których wizyta u znawcy zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za niemoc naszego zakresu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie niepokoi i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z niechęcią będą wytykać palcami osoby wymagające pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki sporadyczne, zwycięża bowiem coraz mocniej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u zwykłego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo doświadczamy, że bierze nas schorzenie, tak samo, możemypercypować przewlekły stres, antypatię do życia, wypalenie zawodowe, które to przeszkadzają nam w zwykłym funkcjonowaniu.

Sama zmiana zrozumienia to nie wszystko, w ruch poszły uczynki objawiające się pod postacią dostępnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w większych miastach. Nikogo już nie powinna dziwić sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. katowicki psycholog, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi wynikami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych.

Każdy kij jednak ma dwa końce, i choć z jednej strony raduje stan dużej akceptacji zgody dla tego typu leczniczej pomocy, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z nieznanymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci uzyskania odpowiedniej wsparcia. Sprawdźmy zatem dokładnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on rzeczywiście osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W sprzecznym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić (przeczytaj opinie o psychologach z Twojej okolicy).