Skip to content

Coś dla osób lubiących alkohol, czyli w jakich naczyniach serwować różne rodzaje drinków
Elegancko nakryty stół wiele straci ze swojego doskonałego wyglądu, kiedy postawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt duży kontrast dla eleganckiej zastawy. Dobrze jest więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie przelać alkohol do karafki.

Elegancko nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego perfekcyjnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt duży kontrast dla klasycznej zastawy. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest bardzo duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do podawania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy czy whisky. Posiadają one różne kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Są wśród nich zarówno proste karafki , które wykonano ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do podawania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, nie zapominajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na to, jaki kształt ma ich dno – galeria (odwiedź nas) produktów. Do wina zalecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna gwarantuje lepsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego zapach. Oprócz karafek do wina na sklepowych półkach jest bardzo szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach do wody śmiało możemy zaserwować także wina białe. Mnóstwo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeżeli więc podajemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go wyjątkowo ostrożnie, tak, aby osad nie wypłynął z butelki. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, serwując wysokiej jakości alkohol (www), oryginalną butelkę umieszczamy na osobnym stoliku. Powinni pamiętać o tym ci, którzy chcą być postrzegani za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć kwadratową podstawę. Można w nich serwować tylko i wyłącznie whisky. Niezwykle często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego wybitnie męskiego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą wyróżniającą je jest grube dno. Sprawdź ofertę: odwiedź www

Szklanki do whisky mogą być wykorzystywane nie tylko do serwowania whisky, ale również do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że podaje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których serwuje się whisky posiadają nawet własną nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy również szklanki o odrobinę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one wyjątkowo dużą popularnością.