Skip to content

Coś mocniejszego w prezencie –
Czy jak też kiedy dawanie alkoholu w prezencie jest dobrym pomysłem, jak podarować napój alkoholowy a także przede wszystkim – jaki alkohol na podarek wybrać? Kiedy więc mym zdaniem możesz darować trunek w prezencie? Na ślubie – częstokroć para młoda bez ogródek sugeruje, iż miast kwiatów wolałaby wino, jeśli ktoś wyjątkowo zainteresowany jest alkoholami – np. miłośnikowi whisky można podarować jakąś ciekawą butelkę, w charakterze podziękowania – jednakże tu bym uważał, bo poniektórzy mogą odebrać próbę wręczenia trunku jako łapówkę.

Czy a także kiedy dawanie alkoholu w prezencie jest świetnym pomysłem, w jaki sposób podarować trunek oraz przede wszystkim – który trunek na upominek wybrać? Kiedy więc moim zdaniem możesz ofiarować alkohol w prezencie? Na ślubie – częstokroć para młoda bez ogródek sugeruje, iż miast kwieci wolałaby wino, kiedy ktoś wyjątkowo zaciekawiony jest alkoholami – na przykład miłośnikowi whisky możesz podarować jakąś ciekawą butelkę, jako podziękowanie – jednakże tu bym uważał, bo niektórzy mogą odebrać próbę podarowania alkoholu jako łapówkę.

alkohole

Źródło: pixabay.com
Alkoholem dziękujemy sobie za jakiekolwiek drobne przysługi – na przykład znajomy pomógł mi zamontować szafkę w kuchni i w ramach podziękowania przynoszę mu butelkę alkoholu albo czteropak browaru. To jest w porządku. Jeśli prócz alkoholu przynosimy coś jeszcze – przykładowo cytrynówka jest dodatkiem do książki, podarowanej w prezencie, jeżeli dajemy trunek własnej produkcji – na przykład ładną flaszkę wina, jaka stała w domowej piwniczce kilka lat i jest niepowtarzalna, kiedy idziemy do kogoś, kogo absolutnie nie znamy.

Bywają nieraz podobne sytuacje – np. idziesz pierwszy raz do rodziców swej drugiej połowy, nie znasz ich , zaś z pustymi rękoma iść głupio. Mamie ofiarujesz kwiecia, tacie alkohol i nikt nie powinien się obrazić. Albo inny przypadek: znajomy wkręca cię na balangę do swych przyjaciół, nie znasz ich jeszcze, a to akurat są imieniny, przeto kupujesz butelkę alkoholu (www) – Warszawa – raczej się nie zmarnuje. Żeby nie popełnić niezręczności, raczej nie dawaj trunku w prezencie: kobiecie w ciąży a także młodej mamie. Nie będzie mieć z niego pożytku.

Babcia też raczej nie (acz są i takie, co wychylą chętnie dobre wino (zobacz: wino z tannat ) bądź kieliszek nalewki), z dziadziusiami bywa rozmaicie – wiele zależy od wieku. Komukolwiek, kto nie ma osiemnastu lat – ewidentna oczywistość, jednakże powtórzyć warto. Komukolwiek, o kim wiesz, że nie pije dużo, nie lubi czy też nie może pić. Każdy ma podobnych znajomych, dla nich alkohol w prezencie to wyjątkowo głupi pomysł. Komukolwiek, kto ma problemy z alkoholem – tak, tak, nawet wśród osób w grupie wiekowej 18-27 zdarzają się tacy, którzy już popijają za dużo i przyniesiona im w prezencie nalewka cytrynowa nie będzie rozsądnym pomysłem.