Skip to content

Coś przede wszystkim dla małych szkrabów
W dzisiejszym świecie jest wiele możliwości zajęcia dzieciom czasu. Dużo rodziców zawozi swoje pociechy na dodatkowe zajęcia po szkole. Dzieci często przesiadują po parę godzin w świetlicy. Często ten czas nie jest zbyt dobrze właściwie spożytkowany. Nie wszystkie zajęcia pozalekcyjne odpowiadają dzieciom. A siedzenie na świetlicy po raz dwudziesty któryś w miesiącu też nie jest zbyt fajne.

Obecnie jest wiele opcji zorganizowania dzieciakom czasu. Spora część rodziców zapisuje swoje pociechy na dodatkowe zajęcia po szkole. Maluchy często siedzą po parę godzin w świetlicy. Często ten czas nie jest zbyt dobrze właściwie spożytkowany. Nie wszystkie zajęcia pozalekcyjne pasują dzieciom. A siedzenie na świetlicy po raz kolejny w miesiącu też nie jest zbyt ciekawe.

Zabawa dzieci

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade
Tak, więc powinniśmy nie zapominać o tym, że jest coś takiego jak konkursy online dla najmłodszych – źródło. Jeśli chcielibyśmy, żeby nasze dziecię się wykazało i efektywnie spędzało wolny czas to warto poszukać dla niego jakiś konkurs. Początkowo warto rozeznać się czy nie ma w szkole takich konkursów. Wtedy w czasie, gdy dziecko będzie siedziało na świetlicy, będzie mogło robić coś na szkolny konkurs.

Ta wskazówka z www będzie Ci odpowiadać, ponieważ też traktuje o podnoszonym w powyższym artykule problemie. Co nie mniej istotne, robi to w ciekawy sposób.

To kreatywne zajęcie na sto procent pobudzi wyobraźnię naszego dziecka i co bardzo ważne sprawi, że dziecko nie zanudzi się.

Rysuj i próbuj swoich sił

Integracja Sensoryczna

Źródło: sxc.hu

Obecnie wszyscy wiemy, że dziecko(polecamy kurs czytania ze zrozumieniem) jest najlepszą inwestycją. Oczywiście jest to prawda znana wszystkim. Tylko, że dziś rodzice robią wszystko by ich pociechy były najlepsze. Nie do końca bywa tak, że najważniejsze jest dla nas to do tego by dzieciom było najlepiej, a liczymy na to żeby pośród rówieśników nasza pociecha wyróżniała się inteligencją i wszystkim, co najlepsze. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie lokowanie własnych niespełnionych marzeń na naszą pociechę nigdy nie będzie właściwe. Jeżeli chcemy by nasze dziecko właściwie się rozwijało musi ono rozumieć, że nie za każdym razem będzie najlepsze.

Dlatego warto żeby nasze dzieci uczestniczyły w konkursy plastyczne dla dzieci. Konkursy artystyczne dają możliwość naszym pociechom rozwijać się. Jeśli nasza pociecha lubi rysować to dobrze szukać jakiegoś konkursu. W taki sposób maluch uczy się rywalizacji i dowie się, że jak chce się coś wygrać to musimy dać z siebie wszystko. Oczywiście, jeżeli nasza pociecha nie będzie miała ochoty rysować na konkursy, to możemy zapisać malucha na jakieś inne zawody. Może dziecko będzie chciało się ścigać w zawodach związanych ze sportem, a inne dziecko będzie wolało śpiewać. Sprawdźmy, do czego ma predyspozycje nasze dziecko, ale dajmy możliwość też maluchowi samemu poszukać tego, co maluch chciałby zrobić.