Skip to content

Cudowny wygląd bez skalpela i wygórowanych kosztów – o fotoodmładzaniu i innych rozwiązaniach medycyny estetycznej
Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w nauce, jaką jest medycyna. Zabiegi w jej zakresie przeprowadzać może wyłącznie lekarz posiadający prawo do wykonywania zawodu. Jej naczelnym celem jest polepszenie jakości życia pacjentów.

Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w dziedzinie, jaką jest medycyna. Procedury w jej zakresie przeprowadzać może wyłącznie lekarz mający prawo do wykonywania zawodu. Jej głównym celem jest polepszenie jakości życia pacjentów.

salon kosmetyczny

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Przede wszystkim poprzez działania zapobiegające pojawianiu się niedoskonałości, które przekładają się na zadowolenie z własnego wyglądu – zgodnie ze złotą myślą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie oznacza to, że nie leczy głębokich zmian – wręcz przeciwnie, medycyna estetyczna zawiera w sobie także gromadę mało inwazyjnych (lub w pełni nieinwazyjnych) operacji, które usuwają takie niedoskonałości jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, a także usuwanie tatuażu (dobre studio tatuażu warszawa centrum) koszt tego jest przeróżny zarówno w stosunku do kliniki, jak też i sposobów przez niego wykorzystywanych, duże znaczenie ma bez wątpienia także rozmiar tatuażu.

Przeciętna cena przeciętnego zabiegu wynosi od 300 zł za mały tatuaż do 1200 zł za największy, choć to też zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg przeprowadzić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa proponuje za usuwanie tatuażu koszt (koszt) porównywalny do ogólnych statystyk.

Oczywiście, pozbywanie się tatuaży to nie jedyne, co oferują tego rodzaju salony. Na przykład ostatnio coraz większą popularność zdobywa tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie. Zabieg tenże polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie zwane

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

IPL emituje w jednocześnie różnej długości fale we wszelkich kierunkach, co sprawia, że w tej samej chwili jedna z fal walczy na przykład z przebarwieniami na skórze, inna likwiduje niewielkich zmarszczek, zaś trzecia walczy z naczynkami, zaś jeszcze czwarta – wzbudza produkcję kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe takżejest dalece delikatniejsze od chemicznych peelingów oraz dermabrazji laserowej. Ponadto, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już na drugi dzień po tym zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.