Skip to content

Czarodziejski świat zabawy
Dzieciństwo to niepowtarzalny okres w życiu człowieka. Gdy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego wyjątkowego czasu, gdy mogliśmy sypiać do woli ( a i tak wstawaliśmy nad ranem!), bawić się beztrosko po podwórzu i nie dbać o następny dzień. Te cudowne lata szybko mijają. Czasami jednak rodzice zapominają, jak szczególny jest to czas w życiu latorośli. Każda pociecha właśnie w tym okresie bada otoczenie. Toteż niezmiernie ważną funkcję w wychowaniu odgrywa zabawa. To najlepsza droga, by wpoić dziecku reguły w miły sposób.

Dzieciństwo to jedyny taki okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego niezwykłego okresu, gdy byliśmy w stanie spać do oporu ( a i tak budziliśmy się o świcie!), bawić się beztrosko po podwórku i nie dbać o przyszłość. Te wspaniałe czasy w oka mgnieniu mijają. Czasem jednak mama i tato zapominają, jak nadzwyczajny jest to etap w rozwoju malucha. Każda pociecha właśnie w tym okresie eksploruje świat. Dlatego wyjątkowo ważną rolę w wychowaniu odgrywa zabawa. To najlepsza droga, aby zaszczepić maluchowi reguły w miły sposób.

Jeżeli mamy jeszcze jakiekolwiek opory, przyjrzyjmy się naszym dzieciom. Dziewczynka, która bawi się lalką, zazwyczaj naśladuje sceny zaobserwowane u dorosłych. Wszystkie córeczki często bawią się w mamy. Wożą swoje lale w wózkach, zmieniają im pieluchy, karmią i tulą do snu. W ten sposób przyzwyczajają się do roli matki. Lecz to nie jedyna sytuacja. Sami dorośli potrafią kształtować konkretne wzorce u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wejść w postawę gospodyni domowej. Jesteśmy w stanie dołączyć się do zabawy i przygotowywać z dzieckiem posiłek, ucząc je, aby potemposprzątało naczynia (zabawka ma również zlewozmywak). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie nawyk robienia domowych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że pociechy uczą się poprzez zabawę, można zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się laleczkami barbie. Wiele z nich naśladuje pewien wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji.

Sprawdź szczegóły w treści (https://wehrfritz.pl/zlobek-przedszkole/mowa-czytanie-pisanie/sluchanie/4512/mikrofon-micro-easy-speak), przeczytasz tam jeszcze dokładniejsze dane, które na pewno także okażą się dla Ciebie interesujące.

Dziewczynki zazwyczaj odgrywają coś na kształt filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z pożytecznym. Chłopcy od dzieciństwa wybierają samochody, koparki, traktory, czy wozy strażackie. Określają w ten sposób swoją tożsamość. Zabawki smoby też pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynia z narzędziami to świetny pomysł dla majsterkowicza. Zabawki smoby rozwijają również inne hobby dzieciaków. Możemy darować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.