Skip to content

Czarodziejski świat zabawy
Dzieciństwo to niepowtarzalny czas w życiu człowieka. Gdy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego nadzwyczajnego czasu, gdy mogliśmy sypiać do woli ( a i tak zrywaliśmy się nad ranem!), biegać beztrosko po placu zabaw i nie martwić się o jutro. Te cudowne lata szybko uciekają. Często jednak dorośli zapominają, jak nadzwyczajny jest to czas w rozwoju latorośli. Wasza pociecha właśnie w dzieciństwie eksploruje otoczenie. Toteż bardzo ważną rolę w wychowaniu ma zabawa. To idealna droga, aby wpoić maluchowi wzorce w miły sposób.

Dzieciństwo to jedyny taki okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego niezwykłego okresu, gdy byliśmy w stanie spać do oporu ( a i tak budziliśmy się o świcie!), bawić się beztrosko po podwórku i nie dbać o przyszłość. Te wspaniałe czasy w oka mgnieniu mijają. Czasem jednak mama i tato zapominają, jak nadzwyczajny jest to etap w rozwoju malucha. Każda pociecha właśnie w tym okresie eksploruje świat. Dlatego wyjątkowo ważną rolę w wychowaniu odgrywa zabawa. To najlepsza droga, aby zaszczepić maluchowi reguły w miły sposób.

Jeżeli mamy jeszcze jakiekolwiek opory, przyjrzyjmy się naszym dzieciom. Dziewczynka, która bawi się lalką, zazwyczaj naśladuje sceny zaobserwowane u dorosłych. Wszystkie córeczki często bawią się w mamy. Wożą swoje lale w wózkach, zmieniają im pieluchy, karmią i tulą do snu. W ten sposób przyzwyczajają się do roli matki. Lecz to nie jedyna sytuacja. Sami dorośli potrafią kształtować konkretne wzorce u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wejść w postawę gospodyni domowej. Jesteśmy w stanie dołączyć się do zabawy i przygotowywać z dzieckiem posiłek, ucząc je, aby potemposprzątało naczynia (zabawka ma również zlewozmywak). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie nawyk robienia domowych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że pociechy uczą się poprzez zabawę, można zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się laleczkami barbie. Wiele z nich naśladuje pewien wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki zazwyczaj odgrywają coś na kształt filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z pożytecznym. Chłopcy od dzieciństwa wybierają samochody, koparki, traktory, czy wozy strażackie. Określają w ten sposób swoją tożsamość. Zabawki smoby też pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynia z narzędziami to świetny pomysł dla majsterkowicza. Zabawki smoby rozwijają również inne hobby dzieciaków. Możemy darować maluchom zestaw lekarza, czy mały (supermarket Kielce). Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*