Skip to content

Czas golenia – czyli czułość i męskość razem
Golenie, jako męskie zajęcie, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala panom traktować golenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

Golenie, jako męskie zajęcie, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwolił facetom traktować golenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierównaNajbardziej istotna w trakcie golenia jest maszynka – warto wybrać więc ją w odpowiedni sposób i np. zredukować liczbę zacięć. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę mężczyzna odczuje później, podczas golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, krwawiących zacięć i tak dalej. To natomiast pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skóręNie byłoby jednakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie należyte pielęgnowanie skóry twarzy. Za ten stan odpowiadają firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresowały Cię zamieszczone tu notatki, to czytaj, który znajduje się w poniższym linku. W nim znajduje się więcej szczegółów.

Dziś żele nie są wydatkiem bardzo ekskluzywnym, zapewne większość panów dostaje takie w prezencie od żon, matek, sióstr. W sieciówkach zdarzają się ponadto unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia ale także kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzimy, nie zapominanie o regularnym goleniu brody, wąsów oraz każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki i golarki), piankę albo żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie kończy się na goleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie pominą smarowania skóry kremem , którzy nawilża. Popularność tych kremów i duża liczba producentów spowodowała, że nie jest to drogi zakup.