Skip to content

Dbajmy o nasze dobre samopoczucie
Dobra opieka medyczna to sukces, zwłaszcza, jeśli to coś gorszego niż katar lub jesienne osłabienie.

szpital

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Łatwa opieka lekarska to luksus, zwłaszcza, gdy to coś trudniejszego niż zimowe przeziębienie i katar. Szczęśliwie niezmiennie w Polsce szkoły medyczne wciąż kończy dużo mądrych ludzi. Jak szukać najlepszych lekarzy i czy na pewno w prywatnych gabinetach?

Narodowy Fundusz Zdrowia dostarcza pacjentom mnóstwo przygód. Oprócz tego, że próba akceptacji zasad opłacania poszczególnych metod leczenia prowadzi tylko do bólu głowy, to jeszcze czas oczekiwania na wizytę u niezbędnego lekarza liczyć należy w miesiącach – jeśli nie w latach.

Prywatna opieka medyczna

Nikt nie wierzy już, że wizyta w publicznych placówkach mogłaby odbyć się profesjonalnie. Proces rejestracji jest podejrzany. Dlatego też, mimo obowiązkowego ubezpieczenia, wiele ludzi wybiera leczenie (fizjoterapia stomatologiczna) w prywatnym gabinecie. Znacznie silnie zauważalne zwłaszcza jeśli szczególnie ważna jest dobra opieka. Jeśli w grę wchodzi ginekolog lub stomatolog, nie odważymy się oszczędzać. Kiedy szybko potrzebny nam okulista również chcemy uniknąć kolejek w tłocznych szpitalach.

Gdzie szukać?

Lekarskich gabinetów jest naprawdę dużo w każdym mieście i pewnie łatwo się przekonać, co proponują. Wystarczy obejrzeć fora internetowe, by zorientować się – na dokładnych przykładach – jaka o lekarzach krąży opinia. Najlepszy dermatolog, czy też słaby specjalista, sprawdzony ortopeda, czy cyniczny łapiduch – to wszystko znaleźć można w internecie. Przykład dobrych specjalistów:- ginekolog z Warszawy- dermatolog z Wrocławia- psycholog z Katowic

Konkurencja

Specjalistę łatwo odnaleźć w dużym mieście. Dodatkowo konkurencja i liczba specjalistycznych gabinetów powoduje, że koszty są do przyjęcia. Znany urolog zdecydowanie otworzy interes w Warszawie niż w Koziej Wólce. Podobnie również kardiolog. Większa liczba pacjentów i ich stała rotacja to normalna sytuacja. Co interesujące znajdzie mnóstwo pacjentów w mieście. Dolegliwości cywilizacyjne są szczególnie odczuwalne. W stolicy również psychiatra będzie w stanie bardziej wiarygodnie zapewnić poufność.