Skip to content

Częste kłopoty z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zadbać swą skórę.
Pierwszy zarost jest niesamowitym doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Ale często dzieje się tak, iż po jakimś czasie okazuje się, że golenie, może przysparzać niemało problemów. Odkryj, jak im zapobiec.

Pierwszy zarost jest niesamowitym doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Jednak zazwyczaj dzieje się tak, iż po niedługim czasie okazuje się, iż golenie, może powodować niemało problemów. Dowiedz się, w jaki sposób im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z częstych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.Dziś, aby ogolić zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi bądź maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją też maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się w trakcie urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na mocny zarost (sprawdź tu drharris). Jasne jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwykłą maszynką. Kłopot pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy trzeba posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Czasami kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tej przyczyny tak szalenie istotne jest sprawdzanie rozmaitych preparatów. Jeżeli jednak, mimo używania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, musisz koniecznie zarejestrować się do specjalisty. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Następnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne albo gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zazwyczaj szybko mijają. Spory kłopot pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest znacznie utrudnione. Musisz wiedzieć, iż krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na jakiś czas. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w chwili, gdy gojenie się przedłuża trzeba odwiedzić lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy to duża sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.