Skip to content

Czy istotnie potrafimy zadbać o swoje uzębienie?
Skoro nie chcemy zapewne straszyć innych swoją prezencją, powinniśmy wziąć się za błyskawiczną poprawę choćby stanu własnego uzębienia. Być może na tę chwilę tak wielce beznadziejnie nie ma, lecz nie zapomnijmy, że kiedy będziemy trochę bardziej wiekowi, bez wątpienia zauważymy, iż długoletnie zaniedbania spowodowały, że posiadamy mało zadbane uzębienie. Porady dla chcących sensownie dbać o własne ząbki. Aby nareszcie były zadbane, białe, zdrowe.

Jeżeli nie pragniemy pewnie straszyć innych wyglądem zewnętrznym, musimy zabrać się za szybką naprawę chociażby stanu swojego uzębienia. Może teraz tak bardzo beznadziejnie raczej nie ma, ale nie zapominajmy, że kiedy będziemy trochę bardziej wiekowi, bez wątpienia zauważymy, iż wieloletnie zaniedbania spowodowały, że mamy brzydkie zęby. Rady dla pragnących sensownie zadbać o własne zęby. Aby nareszcie były zadbane, bialutkie, po prostu zdrowe.

zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Czymś bardzo godnym zainteresowania są irygatory – pewnie sporo osób nie bardzo wie jak one działają. No a później mega zdziwienie, że w dzisiejszych czasach to nawet dzieci mają brzydkie ząbki. Kiedyś Polacy nie jedli tylu cukrów, pili za to krowie mleko, zatem nie było aż tak beznadziejnie, choć korzystnie również nie było.

Dzisiaj jest zgoła inaczej, bo w końcu trudno na siłę rezygnować ze spożywania cukrów. Niby mamy dużo więcej pokus, ale na szczęście technologia typowo stomatologiczna również poszła błyskawicznie do przodu. Cieszy, że w podstawowym wyposażeniu coraz bardziej znaczącej liczby Polaków idzie dostrzec irygator waterpik, ponieważ akurat irygatory wielce efektywnie działają na nasze zęby (czytaj resztę pod adresem). To fakt.

zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”

Pamiętajmy, iż trudno myć zęby typową szczoteczką w idealny sposób. A więc co prawda szczotkujemy swoje zęby, dwa razy dziennie, po każdym jedzeniu, lecz tak czy siak nie można jednoznacznie rzec, że to 100% gwarancja poprawnego zadbania o zęby. Szczoteczka nie jest w stanie wgłębić się we wszystkie szczeliny, zatem to właśnie irygator bezprzewodowy musi być chętniej używany. Wydatek raczej niewielki – to znaczy zapewne przeciętny Kowalski zauważy ubytek kasy, lecz no przynajmniej później nie będzie uskarżania się na ubytki zębowe.

Implant to ogromny koszt, toteż myślmy nieco bardziej zachowawczo. W dalszym ciągu jest bardzo aktualne stare motto wedle którego jesteśmy mądrzy, ale po wyrządzeniu szkody. Cóż, starajmy się efektywnie walczyć z tym bardzo krzywdzącym uogólnieniem – no właśnie dbając regularnie o wygląd oraz zdrowie uzębienia.