Skip to content

Dlaczego szkoła nie jest najistotniejsze
Co odgrywa najważniejszą rolę w naszym życiu? Z pewnością kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.

Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Pewnie kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina to ostoja, gdy złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kreuje i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można uznać, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Niezależnie od wieku potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy również do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, jest to taka mała, ale jednak – prywatna szkoła podstawowa – http://wilanow.varsovia.edu.pl/.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Wtedy przyswaja wiele rzeczy, tak wiele, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najważniejsze, dziecko można uczyć poprzez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa pobudza je jeszcze bardziej, to najlepszy sposób, żeby dziecko przyjmowało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda już później, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego niezbędne zeszyty i bruliony i inne szkolne akcesoria niezbędne dla każdego ucznia, ten walor edukacyjny nieco się wyczerpuje, gdyż szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście i od nauczycieli, którzy będą nam przekazywali tą wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej docenia się, jak człowiek już jest starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywiołowo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, oraz z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.