Skip to content

Czy udoskonalanie wizerunku to ciężka sprawa?
W czasach gdy wygląd zewnętrzny ma wielkie znaczenie w wielu obszarach życia, większość osób poszukuje rozstrzygnięć, jakie w krótkim okresie polepszy wizerunek. Najwięcej problemu z tkanką tłuszczową powoduje brzuch. Terapie wyszczuplające brzuch przeprowadzone pod okiem profesjonalistów, ewidentnie ograniczają tkankę tłuszczową, przyspieszają jej spalanie, stymulują krążenie i ujędrniają skórę. W powiązaniu z właściwą dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą prędzej osiągnąć smukłą sylwetkę.

W czasach gdy wygląd zewnętrzny ma spore znaczenie w wielu sferach życia, większa część osób szuka rozstrzygnięć, które w krótkim czasie udoskonali wizerunek. Najwięcej kłopotu z tkanką tłuszczową sprawia brzuch. Kuracje wyszczuplające brzuch przeprowadzone pod okiem profesjonalistów, wyraźnie redukują tkankę tłuszczową, aktywują jej spalanie, aktywizują krążenie i ujędrniają skórę. W zestawieniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą prędzej uzyskać smukłą sylwetkę.

brzuch
Autor: Alex-501
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja brzucha (przejrzyj pełną propozycję pod adresem) jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała. Nie jest wyjściem na odchudzanie, daje możliwość profilowania figury. Jego misją nie jest redukcja masy ciała, a odmiana kształtu i proporcji. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą warstwę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie wolno eliminować nazbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej , by nie doszło do powstania nierówności skóry. Odsysanie tłuszczu (-> poznaj informacje) łączy się po operacji z koniecznością użytkowania solidnego ucisku elastycznego opatrunków profilujących, takich jak spodenki gorsetowe, bądź rajtuzy elastyczne. Należy je zakładać przez kolejne 6 tygodni. Choć cena takiego zabiegu nie jest malutka, sporo ludzi poddaje się tej procedurze pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu realizowane jest z reguły w znieczuleniu przewodowym, ale akceptowalne jest również znieczulenie (zobacz – znieczulenie dr numb) ogólne. Sondę wprowadza się przez malutkie nacięcia skóry wykonywane w punktach najmniej zauważalnych.

brzuch
Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

U osób zdrowych, których skóra na brzuchu uległa sporemu rozciągnięciu dopuszczalna jest plastyka brzucha (sprawdź więcej). Z wiekiem skóra staje się mniej sprężysta, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W rezultacie powstają nieestetyczne fałdy luźnej skóry, których nie da się całkiem zlikwidować za pomocą ćwiczeń. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu sylwetki, brzucha, także nastroju. Nadzwyczaj znacząca jest świadomość, że sama operacja nie rozwiąże całkowicie problemu. Żeby zachować smukłą figurę, trzeba wprowadzić dobraną dietę, oraz zestaw metodycznych treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*