Skip to content

Czy panuje przejściowa moda na ekologiczną żywność? Co możemy kupić w ekologicznym sklepie?
Zarówno w dużych supermarketach, jak i w małych sklepach postawione zostały półki z zupełnie naturalną żywnością. Nawet w mniejszych miastach pojawił się również jakiś eko sklep z produktami spożywczymi i produktami kosmetycznymi albo też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z rozbudowaną półką z jedzeniem paczkowanym.

Zarówno w dużych marketach, jak i w mniejszych sklepikach postawione i oznaczone zostały półki ze zdrową żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać także jakiś eko sklep z naturalną żywnością i kosmetykami albo też sklep przywożący od rolników świeże owoce i warzywa z dużą półką z paczkowanym jedzeniem.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy eko (hurtownia żywności ekologicznej – BIO PLANET) sklep, który dopasowuje swoją ofertę do panujących trendów i preferencji klientów, ma w swojej ofercie miedzy innymi różnego rodzaju nowe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony ze zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) i zdrowe słodziki, które nie pochodzą z buraków czy też trzciny cukrowej (stewia).

Więcej informacji:

Wśród szerokiego wyboru mieszanek ziół warto zwrócić uwagę na herbatkę z czystka, którą ceni się za mnóstwo dobrych właściwości. Herbatka z czystka posiada właściwości dezynfekujące i może być pita każdego dnia w formie napoju słodzonego miodem, lecz także można zrobić z jej wykorzystaniem leczniczy tonik do twarzy dla osób z cerą problemową albo zupełnie ekologiczny płyn do płukania zębów. Do sporządzenia toniku będzie potrzebna herbatka z czystka zaparzona w szklance i kilka kropelek olejku z drzewka herbacianego. Płyn możemy zrobić podobnie, lecz dobrze jest zaparzyć nie tylko ziele czystka, lecz też miętę i szałwię.

Do zaparzonych ziół aplikujemy po 10 kropel olejku z mięty i tymianku. Tak przygotowany płyn można trochę rozcieńczyć. Tak się złożyło, że ostatnio dużo osób odstawia gluten, poleca się im produkty, które go nie zawierają lub zawierają, lecz nie jest on z pszenicy. Mnóstwo ludzi bardzo chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, ze względu na jego korzystne dla zdrowia właściwości.

Można kupić go praktycznie w każdym kształcie, jakipotrzebujemy. Fajnie wyposażony eko sklep (więcejo tym – https://www.leclerc24.net.pl/) ma bogatą ofertę produktów przygotowanych zgodnie z zasadą fair trade, jeśli to możliwe – pochodzących od regionalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego – więcej.