Skip to content

Czy panuje przejściowa moda na ekologiczną żywność? Co możemy kupić w ekologicznym sklepie?
Zarówno w większych marketach, jak i w mniejszych sklepikach postawione zostały regały z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać także jakiś eko sklep z żywnością pozbawioną polepszaczy i produktami kosmetycznymi czy też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z rozbudowaną półką z jedzeniem paczkowanym.

Zarówno w dużych marketach, jak i w mniejszych sklepikach postawione i oznaczone zostały półki ze zdrową żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać także jakiś eko sklep z naturalną żywnością i kosmetykami albo też sklep przywożący od rolników świeże owoce i warzywa z dużą półką z paczkowanym jedzeniem.

Herbata
Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy eko sklep, który dopasowuje swoją ofertę do panujących trendów i preferencji klientów, ma w swojej ofercie miedzy innymi różnego rodzaju nowe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony ze zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) i zdrowe słodziki, które nie pochodzą z buraków czy też trzciny cukrowej (stewia).

Więcej informacji: https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kakao-i-czekolada/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kawy-i-herbaty/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kawy-i-herbaty/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/oleje-oliwy-octy/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/oleje-oliwy-octy/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/orzechy-i-bakalie/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/orzechy-i-bakalie/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory-zbozowe/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory-zbozowe/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przyprawy-i-dodatki/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przyprawy-i-dodatki/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/soki-napoje-wody/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/soki-napoje (www.stdrink.pl/)-wody/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/substancje-slodzace/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/substancje-slodzace/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/slodycze-i-przekaski/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/slodycze-i-przekaski/}

Wśród szerokiego wyboru mieszanek ziół warto zwrócić uwagę na herbatkę z czystka, którą ceni się za mnóstwo dobrych właściwości. Herbatka z czystka posiada właściwości dezynfekujące i może być pita każdego dnia w formie napoju słodzonego miodem, lecz także można zrobić z jej wykorzystaniem leczniczy tonik do twarzy dla osób z cerą problemową albo zupełnie ekologiczny płyn do płukania zębów. Do sporządzenia toniku będzie potrzebna herbatka z czystka zaparzona w szklance i kilka kropelek olejku z drzewka herbacianego. Płyn możemy zrobić podobnie, lecz dobrze jest zaparzyć nie tylko ziele czystka, lecz też miętę i szałwię.

Do zaparzonych ziół aplikujemy po 10 kropel olejku z mięty i tymianku. Tak przygotowany płyn można trochę rozcieńczyć. Tak się złożyło, że ostatnio dużo osób odstawia gluten, poleca się im produkty, które go nie zawierają lub zawierają, lecz nie jest on z pszenicy. Mnóstwo ludzi bardzo chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, ze względu na jego korzystne dla zdrowia właściwości.

Można kupić go praktycznie w każdym kształcie, jakipotrzebujemy. Fajnie wyposażony eko sklep ma bogatą ofertę produktów przygotowanych zgodnie z zasadą fair trade, jeśli to możliwe – pochodzących od regionalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego – więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*