Skip to content

Rozwiązania na to aby udoskonalić look
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te słowa żartobliwie to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy pożądamy to, czy nie, szata zewnętrzna jest dość ważny i określa wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bezsensownie dążą, ale o pewnych detalach w aparycji, które nas stresują i preferowalibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie przeszkodami walczy dermatolog estetyczny.

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wymawiamy te słowa z żartem to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy chcemy tego, czy nie, prezencja jest dość ważny i określa wiele spraw. Nie mówimy tu o kanonach piękna, do których niektórzy bezsensownie dążą, ale o pewnych elementach w aparycji, które nas denerwują i preferowalibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie zadaniami walczy dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co konwencjonalnie rozumiana dermatologia. Ta druga jest nieodzowna, kiedy mamy nieprzyjemności skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i bardziej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, poprawiającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowatorska dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o tego typu zabiegach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością podróży za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. tym bardziej jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (link).

Co oferuje dermatologia zobacz estetyczna? W zależności od kliniki najbardziej znane to:

– wypełnianie zmarszczek,- modelowanie ust,- korekta nosa,- konturowanie twarzy,- peelingi chemiczne,

I multum innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

najistotniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest polepszanie aparycji, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której ingerencja chirurgiczna jest nieporównanie większa. Pokutuje jednak w wielu przekonaniach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie branże, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby buzia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego rodzaju zabiegów, ale patrzą na to, jak na najzwyklejszy zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę asymetryczny. Nie musi pytać nikogo o opinie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: