Skip to content

Czym jest resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda operacja na balon żołądkowy?
Resekcja rękawowa żołądka to dzisiaj dość nowy i wyszukany zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Niemniej jednak jest on obecnie przeprowadzany coraz częściej, albowiem charakteryzuje się dużą efektywnością i praktycznością. Na czym polega ten zabieg?

Resekcja rękawowa żołądka to teraz całkiem nowy i wyszukany zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Niemniej jednak jest on obecnie przeprowadzany coraz częściej, bo charakteryzuje się wielką efektywnością i praktycznością. Na czym polega ten zabieg?

Polega on na usunięciu około 85 procent żołądka , który jest usuwany przy użyciu szczególnych urządzeń poza organizm. Rzecz jasna zmniejszenie objętości żołądka sprawia, iż pacjent nie może przyjmować tak wielkiej ilości pokarmów jak wcześniej. Wskutek tego zabieg ten jest bardzo skuteczny jeżeli chodzi o leczenie otyłości, bo można stwierdzić, że daje on bezsprzecznie najwięcej korzyści i charakteryzuje się najlepszą efektywnością.

żołądek

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg ten znany jest współcześnie też jako balon żołądkowy. Jeżeli chodzi o samą formę wykonania zabiegu to trwa on najczęściej mniej więcej 90 minut i jest realizowany w znieczuleniu ogólnym.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej witryny, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – najedź na link odczulanie alergenów szczecin.

Po zrealizowaniu zabiegu konieczne jest pozostanie w szpitalu przez kilka dni, chociaż należałoby nadmienić, że chory dopiero po kilku tygodniach zdoła wrócić do zupełnej aktywności. Zaraz po zabiegu prawdopodobne jest wystąpienie bólów w okolicy jamy brzusznej, niemniej jednak jest t rzecz zupełnie normalna, jaką nie wypada się niepokoić. Po zabiegu w ciągu 24 godziny powinno się też sporządzić zdjęcie rentgenowskie, bowiem pozwala ono ocenić rezultaty wykonanego zabiegu.

żolądek

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie taki zabieg musi być dokonany przez profesjonalnych, doświadczonych oraz wykwalifikowanych lekarzy ekspertów, którzy posiadają ogromne doświadczenie i duże kwalifikacje. Nie każdy także może być poddany takiemu zabiegowi. Mimo tego, iż jest on przeznaczony do kurowania otyłości, to zabieg ten jest przykładowo dedykowany pacjentom, którzy nie spostrzegli wyraźnych rezultatów w toku leczenia za pomocą regulowanej opaski żołądkowej.

Obecnie sporo klinik oferuje przeprowadzenie tego zabiegu, wskutek tego jeśli zastanawiasz się nad tym, czy ów zabieg będzie dla Ciebie właściwy to warto zdobyć na jego temat jeszcze więcej informacji, i także skonsultować się z doktorem, który naturalnie stwierdzi czy przeprowadzenie tego zabiegu u Ciebie jest możliwe.