Skip to content

Czym kierować się przy szukaniu trenera osobistego online?
Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, biorąc pod uwagę odchudzanie i zdrowszy styl życia? Przecież ćwicząc, chociażby w siłowniach, basenach, czy na bieżniach zapłacimy setki złotych, a instruktorzy również swoje kosztują. Z odsieczą dla portfela i z ofertą prozdrowotnej pomocy przychodzi internet. To medium w sposób najszybszy wskaże nam zarazem profesjonalnych dietetyków, jak i tych, od których winniśmy się trzymać z dala.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, w kontekście odchudzania i rozpoczęcia zdrowszego stylu życia? Ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach basenów, siłowni na dłuższą metę to wydatek setek złotych, a szkoleniowcy także swoje kosztują. Z odsieczą dla portfela i z zachowaniem prozdrowotnej pomocy przychodzi internet. Przez sieć możemy znaleźć namiary na interesującego nas trenera osobistego, który wskaże nam ścieżkę ku zdrowszemu życiu.

W sieci

siłownia, trening, trener

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

wyszukamy setki, a nawet tysiące mniej lub bardziej profesjonalnych dietetyków i trenerów personalnych. Ich pracą jest przekazywanie zaleceń jak i co jeść, pić, aktywizować się, aby życie stało się zdrowsze i lepsze. W naszym kraju trener osobisty online jest ciągle profesją egzotyczną, przez niektórych uznawaną za maszynkę do wyłudzania pieniędzy, a jeszcze gdzie indziej lekceważoną i wyśmiewaną.

Grupa e-coachów zdaje się wzrastać w ostatnich latach. Jest to rzecz jasna spowodowane przenoszeniem kolejnych usług, poradnictwa i stylów życia do sieci. Tutaj wszystko można wyklikać, przeczytać lub wydrukować w przeciągu dosłownie paru chwil – zakupy sieciowe, bankowość detaliczna online, odchudzanie i dietetyk on-line są w internecie na porządku dziennym. Jakie są pozytywy i zagrożenia takiego stanu rzeczy?

Dobry research to podstawa w początkowym rozgryzaniu każdej internetowej usługi. Wirtualny trener (zobacz istotnie konkretów www.rehafit.org) – dopóki nie zobaczymy go choćby przez kamerkę (a`la konsultanci w bankach), dopóty opieramy własne zaufanie na zakładkowym portfolio i czytelnej stronie internetowej z przepisami na zdrowy styl życia. Tej bariery ciągle nie przeskoczy wielu ludzi, zwłaszcza tych nastawionych na kontakt wzrokowy i osobisty z trenerem. Wyłapanie perełki przez sieć leży już w naszej gestii, warto więc dać sobie trochę czasu na szukanie.

Trener (www.smartbodytrainer.pl/ kliknij na nasz link) osobisty online oberwie, osobiście lub w opinii społecznej, jeśli w terapia nie da pożądanych efektów w rzeczywistości. Przyczyny mogą być różne: źle dobrana i obudowana dieta, nieprzestrzeganie reguł odchudzania po terapii, wspomagacze, oszustwa trenera itp. To ostatnie należy likwidować w zarodku jak najszybciej. Inwestujmy w zdrowie ostrożnie i z rozsądkiem. Jest ono bowiem najważniejsze w życiu.