Skip to content

Czym się kierować przy zakupie tortu weselnego lub urodzinowego?
Okazji do świętowania w ciągu roku jest dość dużo. Dobrą okazją są zarówno urodziny, jak i imieniny czy wesela. Bez względu na to, czy oferuje się gościom cupcakes, torty urodzinowe czy torty weselne, trzeba postarać się o to, by posiadały wyborny smak. Dobry smak jest najważniejszym walorem każdego wyrobu cukierniczego. Nawet najpiękniejszy tort i cupcskes traci na wartości, jeśli nie ma odpowiedniego smaku.

Okazji do świętowania na przestrzeni roku jest bardzo wiele. Dobrą okazją są zarówno urodziny, jak i imieniny czy wesela. Bez względu na to, czy serwuje się zaproszonym cupcakes, torty urodzinowe czy torty weselne, trzeba zadbać o to, aby były one smaczne. Dobry smak jest najważniejszym walorem każdego wyrobu cukierniczego. Nawet najpiękniejszy tort czy babka traci na jakości, gdy nie ma odpowiednich.

tort

Zwłaszcza walory smakowe są cenione w czasie zabawy weselnej i są szczególną wizytówką państwa młodych. W ostatnim czasie narodził się trend, by weselny torcie (polecamy pod tym linkiem) komponował się w całe przyjęcie weselne. Komponować się ma zarówno forma, jak i jego wygląd. I faktycznie na jakość tortu mają wpływ nie tylko jego smak, ale także forma, kolor oraz styl. Dużym walorem jest również nietuzinkowość tortu urodzinowego czy weselnego. To przecież urodziny czy wesele konkretnej osoby. Dlatego zarówno impreza weselna, jak i torcie (polecamy tutaj) powinny być jedyne w swoim rodzaju. Kopiowanie innych zwyczajów jest bezpiecznym sposobem, lecz nie zdobędzie się w taki sposób poklasku. Ciekawą ofertę posiada sieć Sweet-Home – kawiarnia Warszawa

W ostatnim czasie bardzo popularne w okresie wesel stały się torty muffinowe. Kilkupiętrowa patera i ułożone na niej babeczki niewątpliwie robią wrażenie na zaproszonych gościach. Góra owego tortu jest zakończona niewielkim torcikiem, który ma zostać poddany symbolicznemu pokrojeniu przez nowożeńców.

tort

Autor: Siti Saad
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio stały się także modne niewielkie torciki. Ich zaletą jest nietuzinkowy wygląd i taki sam smak. Swój fantastyczny smak zawdzięczają temu, że są zamknięte w małej foremce. Każdy z imprezowiczów dostaje taki niewielki tort i delektuje się nieutraconym smakiem. Owa świeżość wynika z faktu, że torty są szczelnie zamknięte w paczce. Dużo różnych tortów na

Moda na babeczki wciąż powraca. Wydaje się, że wyroby tego rodzaju nigdy nie wyjdą z mody. Małe, lecz mające zarówno walory estetyczne, jak i smakowe, od dawna zadowalają najbardziej wysublimowane gusta gości. Zaleca się, by ich forma dobrze komponowała się z daną porą roku. I tak jesienią warto postarać się o motywy złotych liści, a latem o to, aby babeczki zawierały w swoim składzie świeże owoce.