Skip to content

Dawanie prezentów jest przyjemne, dlatego najlepiej robić to jak najczęściej

Prezenty – jedni z nas wolą je dawać, inni wolą dostawać. Od czasu do czasu natomiast każdy z nas sprawia drobne podarunki swoim najbliższym. Urodziny, imieniny, święta, rocznice – okoliczności do tego jest bez wątpienia sporo. Dając prezent, możemy komuś okazać, jak bardzo jest dla nas ważną osobą, że wiele dla nas znaczy, jak bardzo jesteśmy mu za rozmaite rzeczy wdzięczni. Nierzadko jednak, mimo najlepszych i najszczerszych chęci, odpowiedni wybór prezentu sprawia niemałe problemy. Dzieje się tak w szczególności wtedy, gdy znamy już daną osobę od wielu lat i już wiele razy zdążyliśmy ją czymś obdarować. W końcu za każdym kolejnym razem niestety trudniej jest wymyślić coś przydatnego, ładnego i oryginalnego w sobie samym.

Prezenty – jedni z nas lubią je ofiarowywać, inni wolą otrzymywać. Co jakiś czas natomiast każdy z nas sprawia drobne upominki swoim najbliższym. Urodziny, imieniny, święta, rocznice – okoliczności do tego bywa jak najbardziej sporo. Dając prezent, możemy komuś pokazać, jak bardzo jest dla nas ważną osobą, że wiele dla nas znaczy, że bardzo jesteśmy mu za rozmaite rzeczy wdzięczni. Niekiedy natomiast, pomimo najlepszych i najszczerszych chęci, właściwy dobór prezentu sprawia niemałe problemy. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy znamy już tę osobę od dłuższego czasu i już niejednokrotnie zdążyliśmy ją czymś obdarować. W końcu za każdym kolejnym razem trudniej jest wymyślić coś przydatnego, ładnego i oryginalnego w sobie samym.Czym się zatem kierować przy wyborze prezentu? Najlepiej gustem i upodobaniami obdarowywanej osoby, adresata. W końcu sami go najlepiej znamy i mamy świadomość, co sprawi mu radość. Każdy z nas ma zwykle jakieś własne hobby, jakieś marzenia, każdy ma coś, co sprawiłoby mu niemałą przyjemność Kobiety na przykład zazwyczaj są uszczęśliwione, gdy dostaną jakiś element garderoby lub ulubione kosmetyki – ogólnie mówiąc takie przedmioty, które pomogą im zatroszczyć się o swoją urodę lub ją zaakcentować (dowiedz się więcej). I nie ma tu znaczenia to, że mają już cała kolekcję ubrań albo całą wiele kosmetyków.

zabawki

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyźni z kolei zazwyczaj lubią dostawać rzeczy dotyczące ich hobby i pasji. Oczywiście są one bardzo różne. Jedni przecież przepadają za sportem, a inni dla odmiany uwielbiają zbierać zabawki z prl. Nawet jeśli myślimy, że to strata pieniędzy, że hobby danej osoby jest śmieszne czy dziecinne, z chwilą wybierania upominku warto jest się przełamać . W końcu nie chodzi tu o sprawienie przyjemności sobie, tylko adresatowi. Co zatem możemy kupić?

Jeśli nasz tata, mąż czy brat uwielbia kino, odwiedźmy koniecznie sklep z filmami DVD. Jeżeli uprawia on jakiś sport – podarujmy my jeden z elementów wyposażenia bądź stroju do danej dyscypliny. Jeśli kocha motoryzację – świetny będzie jakiś gadżet do auta. Czasem pójdzie łatwo, a czasem trzeba będzie trochę się namęczyć, nim w końcu coś kupimy. Jednak szczery uśmiech i radość w oczach ukochanej osoby na pewno wszystkie trudy nam wynagrodzi.