Skip to content

Przy pomocy czego zatroszczyć się o nasze zdrowie i urodę? – Nowoczesna, rozsądna suplementacja
Kiedyś nasze babki i prababki nie miały możliwości udawać się do lekarza ze wszelkimi swoimi dolegliwościami. Same kurowały siebie i swoje potomstwo naturalnymi metodami. Co najwyżej zasięgały porady jak dbać o zdrowie u lokalnej Babki. Nowoczesne leczenie bardzo często opiera się o te same rośliny lecznicze i naturalne składniki naszych babć i prababć. To z doświadczeń, prób a także błędów wielu pokoleń naszych przodków czerpiemy dzisiaj.

Ongiś nasze babcie i prababcie nie miały możliwości udawać się do lekarza ze wszelkimi swymi niedomaganiami. Same kurowały siebie i swoje dzieci naturalnymi sposobami. Co najwyżej zasięgły porady jak dbać o zdrowie u lokalnej Baby. Nowoczesne leczenie często oparte jest o te podobne rośliny lecznicze i naturalne składniki naszych babć i prababć. To dzięki doświadczeniu, próbom, a także błędom wielu pokoleń naszych przodków czerpiemy dziś.

lekarz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, kiedy brakuje nam czasu czy może chęci aby biegać po łąkach czy polanach w celu zebrania ziółek (chociaż gorąco polecam!), możemy wybrać się do pobliskiej apteki i tam kupić konieczne nam leki, i to nie tylko te na receptę.

Jeżeli tylko nie cierpimy na nic bardzo poważnego, bez problemu możemy zasięgnąć wstępnej rady u magistra farmacji. Aptekarz chętnie odpowie nam na pytanie: jak dbać o zdrowie, czy powie o profilaktyce różnych współczesnych chorób, na co niestety w dzisiejszych czasach lekarz rodzinny nie ma wiele czasu.

tabletki

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com

Farmaceuta może podpowiedzieć nam także jaka forma nowoczesnego leczenia może być dla nas najbardziej odpowiednia.

Może nam zalecić np. kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedostatków ze wszystkich witamin, a już na pewno zażywać go muszą kobiety planujące jak też oczekujące bobasa, bowiem niedostatek kwasu foliowego u kobiety w ciąży bywają powodem powstania wrodzonych wad cewy nerwowej u u maleńkich dzieci.

Naprawdę godny polecenia jest również olej z siemienia lnianego, ale tylko ten tłoczony na zimno i przechowywany w lodówce.

Jeśli sądzisz, że chcesz odnaleźć analogiczne posty, to zobacz wskazówki z witryny (http://hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) – to nieco odmienny punkt widzenia, ale też jest godny polecenia.

Opcjonalnie możemy dostać takiż olej w postaci kapsułek, muszą one być nieodzownie w szklanym, ciemnym opakowaniu. Olej ten jest doskonałym źródłem NNKT, a więc Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych: Omega 3, Omega 6 i Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego kwasy te mamy w bardzo bliskich ideałowi proporcjach! Ja często przy szukaniu lekarstw czy suplementów korzystam z takiej strony –

Mają one istotne znaczenie dla rozwoju mózgu naszych dzieciaków, mają dobry wpływ na układ nerwowy i hormonalny. Poza tym wszystkim olej lniany poprawi stan skóry, włosów oraz paznokci a także – pomaga w zapobieganiu nadwagi. Pamiętajmy jednak, iż żadne suplementy nie są w stanie zastąpić zrównoważonej, racjonalnej diety i prowadzenia zdrowego trybu życia.