Skip to content

Troszczymy się o świetną fryzurę. Przetestowane preparaty do pielęgnacji i utrwalenia włosów.
Każda pani każdego dnia stawia na przynoszącą efekty pielęgnację idącą w parze a układaniem uczesania. Bardzo często te dwie czynności można połączyć, uzyskując naprawdę pożądane rezultaty. Jak to osiągnąć?

Każda kobieta każdego dnia stawia na przynoszącą efekty kosmetykę połączoną z tworzeniem fryzury. Zwykle często obie te rzeczy można połączyć, uzyskując naprawdę dobre rezultaty. W jaki sposób to zrobić?

katalog kosmetyków Alterna

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest aplikowanie dobrych produktów do włosów, na przykład . Przy krótszych fryzurkach, praktycznych szczególnie latem albo kiedy uprawiamy jakiś sport, o objętość i uniesienie możemy zadbać już podczas mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umyte włosy możemy nanieść produkty, które podniosą je u nasady i nieco je usztywnią (różne pianki, spraye podnoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, jakimi możemy uzyskać ten efekt wizualny). Ułatwi to szybkie zrobienie włosów na grubej szczotce albo po prostu używając palców i grzebyka do tapirowania. Potem można tylko utrwalić włosy lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak mocny wiatr albo wilgotne powietrze, będą działać niekorzystnie, dlatego dobrze jest mieć w domu produkty z linii produktów używanych przez fryzjerów Wella Professional, które zapewnią mocniejsze utrwalenie uczesania zgodnie z naszymi potrzebami.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zawsze są także bogatsze o skuteczne komponenty pielęgnujące, prowitaminy, naturalne oleje i woski – link do sklepu. O krótsze fryzury łatwiej zadbać, bo zwykle kilka ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić. Czasem schną naturalnie i nie wymagają użycia prostownicy czy lokosuszarki, dlatego nie są mocno wystawione na zniszczenia powodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem gorącego powietrza, jak dłuższe pukle. Do stylizacji fryzur krótszych świetnie sprawdzą się różnego typu pasty lub woski. Przy włosach długich trosce o włosy należy poświęcić dużo więcej czasu. Szalenie istotne jest wtedy chronienie końców przed rozdwajaniem się oraz laminowanie kosmyków na całej linii przed suszeniem czy kręceniem. Wtedy świetnie sprawdzi się maska (zobacz maski ffp2) regenerująco-ochraniająca i podobne kosmetyki Alterna mające właściwości termoochronne.

Trzeba również zatroszczyć się o ich odżywienie. Tak się składa, że włosy dłuższe i lekkie mogą mieć skłonności do puszenia się, szczególnie przy złych warunkach pogodowych. Kosmetyki Alterna zaaplikowane tuż po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do utrwalenia fryzury, jak super mocny lakier do włosów, z pewnością pomogą zapobiec ich skręcaniu się – wiele serii, które poza właściwościami pielęgnującymi posiadają też właściwości utrwalające fryzurę. Dlatego włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są wytrzymałe i sprężyste, a przy tym dobrze się układają i trzymają się przez cały dzień.