Skip to content

Dekorowanie ścian w domu
Sporo osób przynajmniej raz w życiu marzyło o zafundowaniu sobie tatuażu. Zwykle były to plany okresu młodzieńczego, pojawiające się pod naciskiem kolegów, albo chęć doświadczenia czegoś innego, by przełamać nudę codziennego dnia w życiu dojrzałym. Zwykle chęci skupiały się jedynie na obmyślaniu w głowie obrazka, jaki ewentualnie mógłby się pojawić na skórze. Nie starczało już zapału na poszukiwania certyfikowanego salonu tatuażu czy porównania cen, nie mówiąc w ogóle o wizycie w celu poznania sposobów nanoszenia oraz wyboru wzoru.

Dużo osób przynajmniej raz w życiu myślało o zafundowaniu sobie tatuażu. Najczęściej były to pomysły lat młodzieńczych, pojawiające się pod wpływem znajomych, lub chęć przeżycia czegoś nieznanego, aby złamać rutynę codzienności w życiu dojrzałym. Zwykle plany skupiały się jedynie na wymyślaniu w głowie obrazka, jaki na przykład mógłby się pojawić na ciele. Nie dochodziło do wyszukiwanie renomowanego studia tatuażu lub porównania cen, nie wspominając nawet o wizycie w celu poznania sposobów nanoszenia i wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To zapewne dlatego, że tatuaż będzie na skórze już na zawsze. A przecież wiadomo, że gust może się zmienić. Może się tak stać, że za jakiś czas wybrany wzór z jakiegoś powodu stanie się już nieaktualny, lub po prostu nie będzie się podobać. Ogólnie wiadome jest również, że w pewnych okolicznościach tatuaż (http://www.13tattoo.pl/nldlb_laserowe_usuwanie_tatuazy.htm) nie jest wskazany lub bywa źle odbierany. A kiedy dodać do tego fakt, iż po wielu latach na usianym zmarszczkami ciele nawet najciekawszy obrazek nie prezentuje się już zbyt zachęcająco, to oczywistym się staje, że ryzyko jest dość duże. Lecz jest wyjście z tej sytuacji. Od jakiegoś czasu znacznie popularniejsze są tatuaże . Te ostatnie różnią się od tatuażu permanentnego oczywiście trwałością.

Przypadł Ci do gustu ów wpis? Więc na pewno masz chęć przeczytać więcej. Jeśli tak, to kliknij w ten link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Od dawnych czasów ludzie wieszali na ścianach domów różnorodne obrazy. Oryginalne dzieła klasycznych malarzy w każdych czasach były znakiem statusu społecznego. W zasadzie nawet reprodukcje mogą być gustownym elementem wystroju i przykuwać spojrzenia gości. Ważnym elementem w tym przypadku jest dobre dopasowanie ramy, tak by przykładowo dzieło nie zostało przytłoczone zbyt dekoracyjną ramą. Powszechne jest też wieszanie w pomieszczeniach zdjęć. Wielu ludzi aktualnie samodzielnie tworzy fotografie i je wywołuje. W domach prywatnych nierzadko są to fotografie przedstawiające rodzinę. W starych, luksusowych rezydencjach nierzadko są to zdjęcia i obrazy ukazujące przodków.

Ostatnio stworzono bardzo wiele nowych, innowacyjnych sposobów ozdabiania ścian. Stworzono je między innymi na potrzeby osób, które nie mają zbyt dużo czasu, a pragną zyskać dobre efekty. Do takich rozwiązań należy przykładowo kalkomania szklarska. Jest to szybki i łatwy sposób na uzyskanie dowolnego wzoru na ścianie. Aktualnie sporą popularnością cieszą się także tatuaże (-> poznaj informacje), których rodzaj można sobie wybrać z szerokiej oferty, jak również zlecić wykonanie fototapety w oparciu o własną fotografię. Takie elementy najczęściej występują w wielkich formatach i intensywnych barwach.