Skip to content

Dla każdego coś (w)SPAniałego – metoda na zdrowie a także urodę
Pielęgnowanie urody oraz dbałość o zdrowie, a coraz nagminniej również o dobre samopoczucie klientek a także klientów, to zadanie nowoczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Zanim jednakże pospiesznie wykupimy kosztowny pakiet usług bądź pobyt w dowolnym ośrodku ze słowem „SPA” w tytule bądź na odwrót – skreślimy takie propozycje w przeświadczeniu, iż to zabawa dla naiwnych jak też bogaczy, sprawdźmy, co polskie SPA faktycznie posiadają do zaoferowania.

Pielęgnacja krasy oraz dbałość o zdrowie, a coraz to nagminniej także o dobre samopoczucie klientek a także klientów, oto zadanie współczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Nim jednakże pospiesznie wykupimy kosztowny pakiet usług lub pobyt w jakimkolwiek ośrodku z wyrazem „SPA” w tytule bądź przeciwnie – skreślimy takowe oferty w przekonaniu, iż to rozrywka dla naiwnych oraz bogaczy, przetestujmy, co polskie SPA rzeczywiście mają do zaoferowania.

Basen w SPA

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa SPA to skrót pochodzący przypuszczalnie od łacińskiego „Sanus per aquam”, co oznacza literalnie „zdrowy poprzez wodę”. O korzyściach płynących z mineralnych a także gorących źródeł, sprzyjających zdrowiu, krasie oraz dobremu samopoczuciu, wiedzieli już starożytni Rzymianie. W ich termach toczyło się nie tylko życie towarzyskie, ale również dyplomatyczne oraz biznesowe.

Jeśli interesuje Cię ten temat, zobacz dodatkowo inne nasze strony, gdyż przedstawiają one zbliżony temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do basenów z chłodną oraz gorącą wodą, parowych łaźni, gabinetów masażu a także pokoi do wypoczynku. Termy działały w samym Rzymie (jak słynne Termy Karakalli) jak też w granicach w szerokim zakresie pojętego imperium.

Tak jak starożytni uwielbiali wodę oraz zabiegi wodne, tak późniejsze pokolenia miały do zbytniej higieny duży dystans. Moda na kurację wodą wróciła znowu w XVIII oraz XIX wieku. Do wód, a więc kurortów korzystających z uzdrawiających własności mineralnych oraz gorących źródeł czy nawet morskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze gnębieni cielesnymi dolegliwościami. „Bywanie” w takich miejscach było po prostu w dobrym tonie. Odpoczywać jak też pielęgnować ciało i ducha jeździła także elita, a z cudzoziemskimi kurortami konkurowały krajowe: Ciechocinek czy Nałęczów.

Obecnie miejsce minionych sanatoriów zajęły właśnie przybierające przeróżną formę – od współczesnych salonów i stylowych hoteli, po pływające obiekty na statkach – Gabinety odnowy biologicznej – porównaj tutaj. Przybytki te oferują zabiegi poparte najnowocześniejszymi technologiami oraz czerpiące z tradycji kultur ze wszelkich szerokości geograficznych.

Czy warte swej ceny?Aby skorzystać z oferty SPA, wcale nie potrzeba podróżować daleko. Obiekty mienione najlepsze day SPA, city SPA czy miejskimi SPA znajdują się bowiem w dużych miastach i proponują swoje usługi stacjonarnie, bez opcji skorzystania z miejsc noclegowych. Ażeby odnaleźć SPA w pobliżu miejsca swojego zamieszkania warto wbić w przeglądarkę wyrażenie: najlepsze day spa ewentualnie najlepsze solarium.

Może Cię zainteresować –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*