Skip to content

Dla każdego coś (w)SPAniałego – metoda na zdrowie a także urodę
Pielęgnacja urody i dbałość o zdrowie, a coraz to częściej także o dobre samopoczucie klientów oraz klientek, to zadanie dzisiejszych ośrodków odnowy biologicznej. Zanim jednak pochopnie wykupimy drogi pakiet usług czy pobyt w pierwszym lepszym ośrodku ze słowem „SPA” w tytule lub przeciwnie – skreślimy podobne oferty w przekonaniu, iż to zabawa dla naiwnych a także bogaczy, sprawdźmy, co polskie SPA faktycznie mają do zaoferowania.

Pielęgnacja krasy oraz dbałość o zdrowie, a coraz to nagminniej także o dobre samopoczucie klientek a także klientów, oto zadanie współczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Nim jednakże pospiesznie wykupimy kosztowny pakiet usług lub pobyt w jakimkolwiek ośrodku z wyrazem „SPA” w tytule bądź przeciwnie – skreślimy takowe oferty w przekonaniu, iż to rozrywka dla naiwnych oraz bogaczy, przetestujmy, co polskie SPA rzeczywiście mają do zaoferowania.

Basen w SPA

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa SPA to skrót pochodzący przypuszczalnie od łacińskiego „Sanus per aquam”, co oznacza literalnie „zdrowy poprzez wodę”. O korzyściach płynących z mineralnych a także gorących źródeł, sprzyjających zdrowiu, krasie oraz dobremu samopoczuciu, wiedzieli już starożytni Rzymianie. W ich termach toczyło się nie tylko życie towarzyskie, ale również dyplomatyczne oraz biznesowe. Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do basenów z chłodną oraz gorącą wodą, parowych łaźni, gabinetów masażu a także pokoi do wypoczynku. Termy działały w samym Rzymie (jak słynne Termy Karakalli) jak też w granicach w szerokim zakresie pojętego imperium.

Tak jak starożytni uwielbiali wodę oraz zabiegi wodne, tak późniejsze pokolenia miały do zbytniej higieny duży dystans. Moda na kurację wodą wróciła znowu w XVIII oraz XIX wieku. Do wód, a więc kurortów korzystających z uzdrawiających własności mineralnych oraz gorących źródeł czy nawet morskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze gnębieni cielesnymi dolegliwościami.

Masz ochotę doszkolić się z owego interesującego zagadnienia? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to psycholog dublin i przeloguj się do następnej strony.

„Bywanie” w takich miejscach było po prostu w dobrym tonie. Odpoczywać jak też pielęgnować ciało i ducha jeździła także elita, a z cudzoziemskimi kurortami konkurowały krajowe: Ciechocinek czy Nałęczów.

Obecnie miejsce minionych sanatoriów zajęły właśnie przybierające przeróżną formę – od współczesnych salonów i stylowych hoteli, po pływające obiekty na statkach – Gabinety odnowy biologicznej – porównaj tutaj. Przybytki te oferują zabiegi poparte najnowocześniejszymi technologiami oraz czerpiące z tradycji kultur ze wszelkich szerokości geograficznych.

Czy warte swej ceny?Aby skorzystać z oferty SPA, wcale nie potrzeba podróżować daleko. Obiekty mienione najlepsze day SPA, city SPA czy miejskimi SPA znajdują się bowiem w dużych miastach i proponują swoje usługi stacjonarnie, bez opcji skorzystania z miejsc noclegowych. Ażeby odnaleźć SPA w pobliżu miejsca swojego zamieszkania warto wbić w przeglądarkę wyrażenie: najlepsze day spa ewentualnie najlepsze solarium.

Może Cię zainteresować –