Skip to content

Warto nie zapominać o regularnych wizytach u stomatologa
Dziś prawie każdy wie, że należy dbać o własne zęby i regularnie uczęszczać do stomatologa. Prawidłowa higiena jamy ustnej zazwyczaj nie wystarcza, gdyż na co dzień nie dbamy o prawidłową dietę i spożywamy za dużo kwaśnych pokarmów, które niszczą zęby. Podczas gdy właściwy stan uzębienia ma także znaczny wpływ na nasz stan zdrowia.

Dziś prawie każdy ma świadomość, że należy dbać o własne zęby i regularnie chodzić do stomatologa. Prawidłowa higiena zębów zazwyczaj nie wystarcza, ponieważ na co dzień nie dbamy o prawidłową dietę i jemy za dużo cukrów, które niszczą zęby. Podczas gdy właściwy stan uzębienia ma również spory wpływ na nasze samopoczucie.

fotel dentystyczny
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się wiedzieć, że wiele dolegliwości może mieć swoje źródło właśnie w problemach z uzębieniem. Czynności związane z dbaniem o higienę jamy ustnej, muszą stanowić część codziennej rutyny. Są to przede wszystkim dokładne mycie zębów rano i wieczorem oraz stosowanie nici dentystycznej. Wiele osób zazwyczaj zapomina o wymianie starej szczoteczki do zębów. Tymczasem w starej szczoteczce do zębów gromadzą się szkodliwe bakterie, które mogą powodować parodontozę, a także kamień nazębny. Szczoteczkę trzeba się zmieniać przynajmniej raz na dwa miesiące. Naturalnie trzeba ją zmienić również po przebytej chorobie, przykładowo anginie czy zapaleniu zatok: .

Nie zapominajmy także o kontrolnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Nawet jeśli nie czujemy konkretnego bólu, to raz na pół roku powinniśmy udać się na kontrolę, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Niekiedy nieduże ogniska próchnicy nie dają typowych objawów. Tymczasem stan zapalny może powodować przykładowo krwawienie dziąseł. Wówczas powinno się jak najszybciej pójść się do dentysty. Możemy skorzystać z specjalistycznej oferty prywatnych gabinetów lub udać się do najbliższej przychodni.

W prywatnym gabinecie wizyta jest odpłatna, za to czas oczekiwania o wiele krótszy. Warto poszukać dobrego specjalisty w swoim miejscu zamieszkania. W tym celu można wpisać w przeglądarkę hasło stomatolog – zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie Gdańsk – zdecydowanie więcej zobaczysz na stronie: Ranking Lekarzy i szybko sprawdzić opinie w na forach na temat danej przychodni czy wybranego lekarza. Jeśli mamy taką możliwość warto też podpytać znajomych. Trzeba mieć świadomość, że skuteczny stomatolog i produkty dla niego dodaj serwis do stron zaufanych musi wykazać się nie tylko doskonałą znajomością swojej dziedziny, ale też empatią i dobrym podejściem do pacjenta. Wizyta w gabinecie dentystycznym nie należy do przyjemnych, dlatego ważne jest, by podczas leczenia pacjent czuł się komfortowo. Wybierzmy zatem dentystę godnego zaufania, który nie zniechęci nas do kontrolnych wizyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*