Skip to content

Warto nie zapominać o regularnych wizytach u stomatologa
Dziś prawie każdy wie, że należy dbać o własne zęby i regularnie uczęszczać do stomatologa. Prawidłowa higiena jamy ustnej zazwyczaj nie wystarcza, gdyż na co dzień nie dbamy o prawidłową dietę i spożywamy za dużo kwaśnych pokarmów, które niszczą zęby. Podczas gdy właściwy stan uzębienia ma także znaczny wpływ na nasz stan zdrowia.

Dziś prawie każdy ma świadomość, że należy dbać o własne zęby i regularnie chodzić do stomatologa. Prawidłowa higiena zębów zazwyczaj nie wystarcza, ponieważ na co dzień nie dbamy o prawidłową dietę i jemy za dużo cukrów, które niszczą zęby. Podczas gdy właściwy stan uzębienia ma również spory wpływ na nasze samopoczucie.

fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się wiedzieć, że wiele dolegliwości może mieć swoje źródło właśnie w problemach z uzębieniem. Czynności związane z dbaniem o higienę jamy ustnej, muszą stanowić część codziennej rutyny. Są to przede wszystkim dokładne mycie zębów rano i wieczorem oraz stosowanie nici dentystycznej. Wiele osób zazwyczaj zapomina o wymianie starej szczoteczki do zębów. Tymczasem w starej szczoteczce do zębów gromadzą się szkodliwe bakterie, które mogą powodować parodontozę, a także kamień nazębny. Szczoteczkę trzeba się zmieniać przynajmniej raz na dwa miesiące. Naturalnie trzeba ją zmienić również po przebytej chorobie, przykładowo anginie czy zapaleniu zatok: .

Nie zapominajmy także o kontrolnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Nawet jeśli nie czujemy konkretnego bólu, to raz na pół roku powinniśmy udać się na kontrolę, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Niekiedy nieduże ogniska próchnicy nie dają typowych objawów. Tymczasem stan zapalny może powodować przykładowo krwawienie dziąseł. Wówczas powinno się jak najszybciej pójść się do dentysty. Możemy skorzystać z specjalistycznej oferty prywatnych gabinetów lub udać się do najbliższej przychodni.

W prywatnym gabinecie wizyta jest odpłatna, za to czas oczekiwania o wiele krótszy. Warto poszukać dobrego specjalisty w swoim miejscu zamieszkania. W tym celu można wpisać w przeglądarkę hasło stomatolog – zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie Gdańsk – zdecydowanie więcej zobaczysz na stronie: Ranking Lekarzy i szybko sprawdzić opinie w na forach na temat danej przychodni czy wybranego lekarza. Jeśli mamy taką możliwość warto też podpytać znajomych. Trzeba mieć świadomość, że skuteczny stomatolog i produkty dla niego dodaj serwis do stron zaufanych musi wykazać się nie tylko doskonałą znajomością swojej dziedziny, ale też empatią i dobrym podejściem do pacjenta. Wizyta w gabinecie dentystycznym nie należy do przyjemnych, dlatego ważne jest, by podczas leczenia pacjent czuł się komfortowo. Wybierzmy zatem dentystę godnego zaufania, który nie zniechęci nas do kontrolnych wizyt.