Skip to content

Dobry urolog – lekarz, który od czasu do czasu jest niezbędny
Panuje przekonanie, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście znacznie częściej pacjentami poradni urologicznych stają się panowie. Lecz urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się funkcjonowaniem, budową i problemami narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i będzie leczył na przykład takie schorzenia jak stany zapalne, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe albo dysfunkcje narządów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza, męskich narządów płciowych czy nerek.

Przyjęło się twierdzić, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Być może dlatego tak jest, że rzeczywiście znacznie częściej pacjentami urologicznych poradni stają się panowie. Jednak urologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem, budową i rozwiązywaniem problemów narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i będzie leczył między innymi takie schorzenia jak stany zapalne, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe czy zaburzenia funkcji narządów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, męskich narządów płciowych lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ urolog jest specjalista, przed wizytą konieczne jest uzyskanie odpowiedniego skierowania od swojego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w rękach, można w sieci internetowej spróbować poszukać poradni która się znajduje najbliżej, lub, jeśli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie ceny są na akceptowalnym poziomie. W sieci znaleźć można także opinie na temat poszczególnych specjalistów albo całych poradni. To bardzo przydatna wiedza, lecz nie należy jej ufać, gdyż powszechnie wiadomo, że komentarze są niestety subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla kobiet: .

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Może się także zdarzyć, że będą one wynikiem działania konkurencji, a nie rzetelnymi ocenami napisanymi przez leczonych pacjentów. Zatem, po wpisaniu w wyszukiwarkę słów na przykład pediatra, otrzymamy listę gabinetów prywatnych i poradni z wykazem medyków o tej właśnie specjalności.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu opisywanego tutaj materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (https://meanderstomatologia.pl/endodoncja), która też z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Starczy wybrać jakiś adres i umówić się na wizytę. W przypadku poradni które korzystają z kontraktów z NFZ czas oczekiwania będzie zapewne dłuższy niż, gdy zaplanujemy wizytę w pełni płatną. Trzeba też wykonać badania: medicus.ie/badania.php.

W obu tych przypadkach, aby wizyta nie poszła na marne, trzeba się do niej dobrze przygotować. Warto spisać na kartce leki, które się bierze, przebyte w ostatnim czasie choroby oraz wykonane medyczne zabiegi. Należy też sobie przypomnieć występujące objawy chorobowe, które występowały do tego czasu, żeby móc przekazać lekarzowi jak najpełniejsze informacje. Pomoże to skutecznie i szybko zdiagnozować możliwe schorzenie i tym samym niezwłocznie podjąć odpowiednie leczenie.