Skip to content

Dobrze udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna
Bardzo ważna umiejętność ratująca życie: pierwsza pomoc przedmedyczna. Ruszając w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych momentach, kiedy warunki atmosferyczne oraz wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe pozwolą swobodnie oddychać.

Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wybierając się w dalsze, wysokogórskie wycieczki nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki atmosferyczne oraz wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu powietrza, butle tlenowe pozwolą swobodnie oddychać.

Owo urządzenie ratownicze za sprawą sprężonego tlenu pozwala na zagęszczenie zawartości tlenu we wdychanym powietrzu. Butle tlenowe są także przydatne w czasie ratowania poszkodowanego, kiedy nie wyczuwa się u niego oddechu. Każdy powinien znać zasady, jakimi kieruje się pierwsza pomoc przedmedyczna, a butle tlenowe i ich zastosowanie nie powinny stanowić problemu. Coraz częściej na miejsce, jakie dotychczas zajmowały butle tlenowe, wprowadzany jest alternatywnie tlen wytwarzany chemicznie. Może pochodzić przykładowo z oksylitu, jednak bardziej opłacalne są tradycyjne butle tlenowe – .

Miejsce dla inwalidy

Źródło: http://sxc.hu/

Pomoc przy odpowiedniej pozycji poszkodowanego

Profesjonalny typ nosideł, czyli deska ortopedyczna, ma na celu ułożenie osoby rannej w odpowiedniej pozycji, by żadna uszkodzona część ciała nie była narażona na ewentualne dalsze powikłania oraz pogorszenie stanu. Sprzęt taki, jak deska ortopedyczna pozwala również na wygodny, a zwłaszcza bezpieczny transport rannego do szpitala lub kliniki (po więcej wejdź na ). Deska ortopedyczna jest nieodzownym urządzeniem, które umożliwia stabilizację kręgosłupa poszkodowanego i dzięki temu uniknięcie komplikacji zdrowotnych, wynikających z wypadku.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy oraz jego funkcje

W każdej szkole pierwsza pomoc przedmedyczna wprowadzana jest w pewnym momencie jako nauka obowiązkowa.

Ciekawi Cię opisywany temat? Jeżeli tak, to pod tym linkiem (http://www.dommuzykaseniora.pl/kontakt-2/) znajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz przez długi czas.

Każdy powinien znać jej zasady, a dzieci od najmłodszych lat powinny obserwować zachowania odpowiednie w przypadku ratowania życia rannego i się z nimi oswajać. Przyrząd do badania ciśnienia tętniczego to ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ten sprzęt pozwala określić, jakie ciśnienie wywiera krew w pewnym momencie na ścianki tętnic. Ciśnieniomierz nadgarstkowy wyczuwa przede wszystkim ciśnienie w największych tętnicach, m.in. w tętnicy ramiennej. Aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, czyli ciśnieniomierz nadgarstkowy, jest szczególnie wygodny do używania go samodzielnie w domu. Każda osoba, która ma problemy z krążeniem oraz ciśnieniem powinna się zaopatrzyć w ciśnieniomierz nadgarstkowy znanej i rekomendowanej marki. Na rynku znaleźć można ciśnieniomierz nadgarstkowy w niezwykle korzystnej cenie.