Skip to content

Kontuzja? Sprawdź najlepszą kurację na rozmaite urazy
Mówi się, że nawet w miejscu, co wyglądaj jak raj nieszczęścia lubią chodzić po ludziach. Spędzamy czas w wyjątkowym kurorcie, jest naprawdę jak w raju, bo pogoda jest wspaniała i warunki zakwaterowania również są wyjątkowe. Najlepsze są jednakowoż rozrywki, gry, spędzanie czasu na plaży, a później kąpiel w perfekcyjnie czystej wodzie.

Mówi się, że nawet w miejscu, co wyglądaj jak raj nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy wakacje w cudownym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, gdyż pogoda dopisuje i warunki zakwaterowania też są wyjątkowe. Najlepsze są jednakowoż rozrywki, gry, spędzanie czasu na plaży, a później kąpiel w idealnie czystej wodzie.

doktor ikona

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Nieszczęście jednakże skrywa się za rogiem, obserwuje nas, zaciera ręce i wyczekuje na moment, w której przeprowadzi na nas atak. Jeszcze nie teraz, jeszcze nie dziś, lecz w końcu dezorganizuje nam urlop. Zamiast dalej przyjemnie spędzać czas na urlopie musimy prędzej wrócić do Polski i zacząć naprawiać naszą kontuzję.

Czeka Cię długa rehabilitacja, o tak, ale na szczęście istnieje sposób na błyskawiczną i działającą terapię. Najlepszym rozwiązaniem jest leczenie u doktora Paradowskiego. Czynniki wzrostu to po prostu białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po kontuzji. Najbardziej pokaźna ich ilość znajduje się w ziarnistościach płytek krwi, to stamtąd właśnie uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek w czasie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki działaniu czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek do miejsca kontuzji, tam następuje namnażanie i różnicowanie.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Już od co najmniej kilku lat czynniki wzrostu są używane w różnych działach medycyny, w największej ilości przypadków do efektywnej i niezawodnej stymulacji gojenia tkanek. Dobrze sobie dają radę w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Czynniki wzrostu to uniwersalny lek, jaki pozwala na wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, ale pole stosowania takiej metody wykracza daleko poza konkretną specjalizację. W warunkach operacyjnych możemy stosować czynniki wzrostu dla działania, które wspomaga leczenie stawów rzekomych kości czy na przykład w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednak ilości wypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Ważny odnotowania jest fakt, iż z racji, że podczas terapii czynnikami wzrostu mamy kontakt tylko z własną krwią, nie ma ryzyka chorób wirusowych.

Jeśli czytasz ten artykuł, znaczy to, że zaciekawiło Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne strony www (https://ewadent.pl/) posiadają równie atrakcyjne dane.

Występuje jednak wada – bolesność podania. Parę dni po podaniu, wielu pacjentów czuje dolegliwości bólowe w miejscu uszkodzenia. Co ważne, niektóre leki przeciwbólowe są w stanie zniszczyć skuteczność działania czynników wzrostu, należy więc każdy dawkowany lek skonsultować ze specjalistą. W przeciwnym razie cała terapia może się nie udać – czytaj także .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*