Skip to content

Obecne produkowane są kosmetyki przynoszące pożytek całemu ciału
Współczesne preparaty powinny przynosić pożytek całemu ciału czyli spowodować, że zarówno skóra jak i włosy staną się zdrowsze i lepiej będą się prezentować. Rozmaite balsamy i mleczka do ciała, kremy do twarzy czy kosmetyki do stóp obiecują nieokreślone moce pokonywania mijającego czasu i zostawienia ciała pięknego jak u bogini po wieki.

Obecne preparaty powinny przynosić pożytek całemu ciału czyli sprawić, że zarówno skóra jak też włosy staną się bardziej zdrowe i piękniej wyglądające. Przeróżne balsamy i mleczka do ciała, kremy do twarzy czy kosmetyki do stóp obiecują tajemne moce przechytrzenia mijającego czasu i stworzenia ciała młodego niczym ciało boginki po wieki.

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Dzięki nim można się pozbyć różnych problemów skórnych, wygładzić cerę na twarzy, pozbyć się zmarszczek czy poprawić jej koloryt. Stopy mają pozostać idealnie gładkie, nogi jędrne zaś szyja jędrna i gibka jak łabędzia szyja – . To wszystko za sprawą wykorzystywanych współcześnie składników, zarówno takich ze źródła naturalnego jak również takich, które stworzono w laboratoriach chemicznych na całym świecie. Ich zawartość w kosmetykach różnego typu może zdziałać bardzo dużo, pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane, solidnie zbadane, co oznacza, że ma się gwarancję, że będą bezpieczne i przy założeniu, że nie zostaną przedawkowane.

A przedawkować jest dość łatwo. Starczy tylko zestawić razem kilka preparatów zawierających aktywne składniki, które wzmacniają wzajemnie swoje działanie, bądź są jednakowe pod względem chemicznym. Powstaje wówczas niebezpieczna kumulacja owych czynnych substancji w skórze, a jej konsekwencją w najlepszym razie może być podrażnienie i alergie (oczyszczacz powietrza dla alergików) skórne.

Dlatego niezwykle istotne jest, by sprawdzać listę składników kosmetyków, zwłaszcza tych, które deklarują bardzo silne lub błyskawiczne działanie.

kosmetyki

Autor: LAKSHMI
Źródło: LAKSHMI

Ponadto istotny jest umiar w stosowaniu takich preparatów, gdyż przez to również można narazić się na toksyczną kumulację czynnych składników, których skóra nie przetrawi w dużej ilości. Co ważniejsze, dokładna kontrola nad składem oraz ilością kupowanych preparatów tyczy się zwłaszcza rodziców, którzy kupują kosmetyki dla dzieci i niemowląt – na tej stronie produkty dla dzieci i niemowląt.

Tutaj dokładna kontrola i zdrowy rozsądek muszą iść razem, ponieważ duża ilość aktywnych substancji lub elementy szkodliwe dla skóry mogą wywoływać bardzo złe skutki przy kontakcie ze skórą malucha. Szczęśliwie wiele kosmetyków dla dzieci nie ma w swoim składzie takich składników lub ich ilość jest minimalna, ale rodzicielska kontrola nie zawadzi.