Skip to content

Obecne możności medycyny estetycznej – sprawdź, jakimi zabiegami warto się zaciekawić
Obecne możliwości medycyny estetycznej dają ogromne potencjały w walce z przebiegami starzenia. Jedną z zakresów którymi zajmuje się medycyna estetyczna jest usuwanie tatuaży. Na tatuowanie decydują się przeważnie ludzie młodzi, w napływie impulsu i nie zastanawiają się nad tym ile kosztuje usunięcie tatuażu (więcej pomocnych rad na stronie). I nie idzie wyłącznie o kwestie finansowe.

Nowoczesne możności medycyny estetycznej zapewniają ogromne potencjały w walce z przebiegami starzenia. Jedną z dziedzin jakimi trudni się medycyna estetyczna jest usuwanie tatuaży. Na tatuowanie decydują się zazwyczaj ludzie młodzi, w napływie impulsu i nie zastanawiają się nad tym ile kosztuje usunięcie tatuażu (-> przeczytaj na stronie). I nie idzie wyłącznie o sprawy finansowe.

Chcąc zrobić tatuaż, warto to dogłębnie przemyśleć, aby po kilku latach ozdoba nie stała się koszmarem.

Osobista tkanka tłuszczowa to doskonały naturalny wypełniacz, toteż nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej organizmu, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki. Nadto mieszczące się w niej żywe komórki macierzyste o niesamowitych własnościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, pozostawiają skórę jędrną i sprężystą. Przeszczep tkanki tłuszczowej (nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć) skutecznie wykorzystywany jest do korekty ubytków wynikających z defektów wrodzonych, ubytków po wypadkach, także przejawów starości. Nim tkanka tłuszczowa zostanie zaaplikowana w nowe lokalizacje, niezbędne jest właściwe jej przygotowanie. Komórki tłuszczowe oddaje się eliminacji i selekcjonuje wyłącznie nieuszkodzone, dla zapewnienia lepszego rezultatu estetycznego i zdrowotnego.

zabieg
Autor: CAPPUCCINO PR
Źródło: CAPPUCCINO PR

Tkanka tłuszczowa jest surowcem ulegającym naturalnej absorpcji, dlatego rezultat uzyskany w dniu operacji w trakcie kolejnych tygodni ma prawo ulec nadwątleniu. Czynności te wolno powtarzać do chwili osiągnięcia korzystnego efektu.

Medycyna estetyczna to również usuwanie przebarwień (najnowszy wpis). Każdy z nas ma na ciele jakieś plamki i przebarwienia. Kluczową przyczyną jest promieniowanie UV. Wystawianie ciała na słońce bez należytej ochrony jest niezwykle niebezpieczne. Zagraża to nie tylko rakiem skóry, ale również nieestetycznymi przebarwieniami. Jednakże powodem powstawania przebarwień jest nie jedynie słońce. Nierzadko generuje je stosowanie pewnych leków, kosmetyków, lub ziół. Również zaburzenia hormonalne i zakażenia. Zdarza się, że predyspozycje do plam to dylemat dziedziczny. Przebarwienia możemy tuszować korektorem, podkładem bądź samoopalaczem. Niedużych plamek pozbędziemy się, używając właściwe kremy wybielające, czy też poddać się usuwaniu przebarwień w gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*