Skip to content

Endokrynolog – w jakiej sytuacji należy się zgłosić do tego lekarza?
Szczegółowe badania są gwarantem wykrycia chorób jeszcze we wczesnym stadium, kiedy ich wyleczenie nie generuje tak wielu problemów. Niestety, dużo osób z powodu intensywnego trybu życia, nie ma czasu na wizyty u lekarza bądź lekceważy własny stan zdrowia i dopiero, kiedy odczuwają bolesne objawy, decydują się na poszukanie porady u specjalisty.

Regularne badania są gwarantem zdiagnozowania chorób jeszcze we wczesnym stadium, gdy ich wyleczenie nie nastręcza tak dużo trudności. Niestety, sporo osób z powodu szybkiego trybu życia, nie ma czasu na wizyty u lekarza albo lekceważy swój stan zdrowia i dopiero, kiedy odczuwają przykre dolegliwości, decydują się na poszukanie porady u specjalisty.

Lekarz endokrynolog

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to dosyć znaczący błąd, ponieważ niekiedy okazuje się, że choroba jest już w późnym stadium. Jednym z tych lekarzy, do których zdecydowana większość Polaków chodzi bardzo rzadko jest endokrynolog, specjalista w zakresie prawidłowej pracy gruczołów ludzkiego ciała, jakie są odpowiedzialne chociażby za produkowanie hormonów. Kiedy zdecydowanie trzeba pójść do tego fachowca?

Endokrynolog pod Lublinem okazuje się być niezbędny przede wszystkim w przypadku chorób tarczycy, jakie dziś niestety występują dosyć często. Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność działania tego gruczołu to niepokojące choroby, które mogą prowadzić do niebezpiecznych efektów dla zdrowia. Objawy są bardzo charakterystyczne.

Żeby zgłębić informacje na prezentowany temat, to na początku poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w witrynie (https://www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/).

W przypadku niedoczynności tarczycy zazwyczaj zauważa się zwiększoną masę ciała, dużą senność, a kobiety poza tym nieregularnie miesiączkują. Osoby chore na nadczynność natomiast chudną, jednocześnie mając faktycznie duży apetyt. Przeważnie cechują się też posiadaniem wytrzeszczu oczu.

Gdy zgłębisz prezentowany artykuł, to również zaciekawi Cię pełna notka, która posiada podobne dane na ten temat, zatem kliknij tu.

/J]

Niepokojące powinno być też zbyt duże wypadanie włosów albo nerwowość. Problemy endokrynologiczne mogą dotyczyć osób w każdym wieku, wobec tego nie można lekceważyć żadnych dolegliwości. Jedynie endokrynolog Lublin będzie w stanie ocenić, czy dana osoba rzeczywiście cierpi z powodu nieodpowiedniej pracy gruczołów takich jak tarczyca, nadnercza lub jajniki. Panie powinny być czujne także w momencie, kiedy na ich ciele pojawi się niepokojące owłosienie. Najczęściej towarzyszy mu zaburzenie cyklu miesiączkowego, niekiedy łysienie. Jest to hirsutyzm, czyli nazbyt duża ilość androgenów w krwi kobiety. Im szybciej osoba chora uda się do lekarza tym lepiej. Jej szanse na uleczenie w takich przypadkach drastycznie rosną. Endokrynolog najczęściej przyjmuje zarówno w ramach NFZ, jak także w gabinetach prywatnych. Oba rozwiązania różnią się jednak głównie okresem oczekiwania na umówioną wizytę – sprawdź tu