Skip to content

Towarzyskie garden party bez rutyny i nudy w jadłospisie, czyli czym miło zadziwić zaproszonych gości
Sierpniowe dni, a zwłaszcza popołudnia, sprzyjają wspólnemu ucztowaniu. Zazwyczaj członkowie rodzin albo znajomi spotykają się na zbiorowym grillowaniu. Tego typu garden party jest w naszym kraju bardzo popularne, a wspomniana popularność z roku na rok wzrasta i teraz już chyba żaden Kowalki nie wyobraża sobie dni wolnych od pracy bez porządnej porcji grillowanej kiełbasy.

Wakacyjne dni, a szczególnie popołudnia, sprzyjają wspólnemu ucztowaniu. Zazwyczaj przedstawiciele rodzin albo przyjaciele spotykają się przy grillu. Takie garden party jest w na polskiej ziemi bardzo popularne, a ta popularność z roku na rok rośnie i obecnie już chyba żaden obywatel nie wyobraża sobie dni wolnych od obowiązków zawodowych bez solidnej porcji grillowanej karkówki.

Zakupy według listy niezbędnych produktów

Autor: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Źródło: Z.M.Pekpol Ostrołęka

Tego rodzaju posiłkom poświęca się co najmniej jeden rozdział w książce z przepisami, a i sieć pęka w szwach od wskazówek tyczących się przygotowywania potraw z gazowego grilla. Tymczasem spotkanie w paruosobowym gronie w żadnym wypadku nie musi przebiegać przy stole suto zastawionym ciężkimi specjałami. Gdy za oknem panuje niewyobrażalny upał, to właściwie nie mamy ochoty na spożywanie jakiś wymyślnych lub wykwintnych dań. Zresztą podobna reguła będzie dotyczyć deserów – zamiast serwowanego na ciepło tradycyjnego sernika z brzoskwiniami, z ogromną chęcią zjemy lody truskawkowe. Natomiast panie po kuracji oczyszczającej organizm na pewno przygotują coś specjalnego, a równocześnie niezwykle łatwego w wykonaniu.

Desery owocowe, jeśli są tylko odpowiednio przyszykowane, zrobią wrażenie na gościach przybyłych na garden party, ponieważ ani mężczyźni, jak i panie zupełnie nie spodziewają się takich dań. A przecież lipiec albo nawet wrzesień to pora największych zbiorów. Najmniej skomplikowana wersja deseru owocowego to po prostu cząstki jeżyn, gruszek czy czereśni polane najzwyklejszym jogurtem naturalnym bądź kefirem – niektórzy taką mieszankę jeszcze zmiksują i w ten sposób otrzymają pożywny i orzeźwiający napój. Z kolei panie domu, które gotują już kilkanaście lat przyrządzą desery owocowe (Blog) z dodatkiem oryginalnych składników. Chociaż że owoce najsensowniej jeść, by tak powiedzieć, na surowo, to śmiało możne je, przykładowo, ugotować na parze, a potem polać ciemną czekoladą oraz posypać kokosem, aby smakowały prawdziwym smakoszom.

Autor: www.open-bar.pl

Na wspomnianych spotkaniach pod gołym niebem zazwyczaj panują napoje alkoholowe z wyśmienitym piwem na czele.słodycze (więcej opinii na ten temat)Goście nie będą kryć zaskoczenia, jeżeli na stole pojawią się kielichy z innym napojem. Otóż można zaserwować drinki bezalkoholowe, zarówno zamiast piwa, jak i coli. Przygotowanie takiego napoju jest bardzo proste – jego bazą są soki owocowe albo z warzyw, do których dolewa się np. tonik. Kogo odznacza nieprzeciętna pomysłowość, ten zaserwuje takie drinki bezalkoholowe , które będą prezentować się identycznie, jak te z likierem czy innym gatunkiem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*