Skip to content

Fotelik samochodowy – zapewnione bezpieczeństwo dla każdego dziecka
Rodzina, chcąc jeździć wozem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Gwarantuje bezpieczeństwa dziecka oraz przy tym polepsza wygodę podczas jazdy. Zalecenie to regulują normy prawne – każde dziecko do 12 roku życia musi być wyposażone w odpowiedni model fotela dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Rodzina, decydując się podróżować wozem ma powinność, żeby zainwestować w fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Zapewnia zabezpieczenia malucha oraz przy tym zwiększa wygodę podczas podróżowania. Zalecenie to regulują przepisy – każde dziecko do 12 roku życia musi być wyposażone w dostosowany fotelik samochodowy dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym czynnikiem jest również nakaz kupna fotela dla pociech, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za złamanie rodzicom grożą kary i mandaty. Każdy model okazuje się być zróżnicowany, trzeba tak go dostosować by maluchowi było również wygodnie podczas poruszania się samochodem, ma wpływ również na komfort podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla młodszych pociech jednym z lepszych modeli jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg, Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, a model ten mamy możliwość używać nie tylko w wozie, ale poza autem, między innymi przenosząc śpiące maleństwo z domu do auta. Jest on w stanie udźwignąć aż do 13 kg.

Niektóre foteliki mają opcję regulowania podnóżka i oparcia, dzięki czemu możemy dopasować ułożenie w zależności od wymagań, nie budząc dziecka. Fotelik Britax Max-Way Stone Grey 9-25kg został stworzony z myślą o dzieciach do mniej więcej 6 roku życia. Jego zaletą jest opcja użytkowania w niewielkich samochodach, gdyż zajmuje bardzo niewiele powierzchni.

Jeżeli masz zamiar rozszerzyć swą znajomość rzeczy z wybrany temat, to zachęcam do mej strony. Należy kliknąć w moje hiperłącze (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-bars.html) i już.

Walorem okazują się być także pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie nie tylko chronić dziecko w trakcie jazdy samochodem, ale także zwiększają wygodę dziecka. W układ dobrze zabezpieczających pasów wyposażony jest także fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg (najkorzystniejsze ceny), Wyróżnia się on dużą lekkością oraz łatwością przy przenoszeniu, gdyż zawiera uchwyt w zagłówku oraz posiada wagę jedynie 8 kg. Dla nieco starszych pociech proponujemy fotelik Cybex 15-36Kg, dający dużo większe bezpieczeństwo z uwagi na dodatkowe mocowania na wysokości zagłówka oraz ramion. Dzięki temu w razie groźnej sytuacji możemy być pewni, iż nasza pociecha jest chroniona w najwyższym stopniu.