Skip to content

Garść ciekawych wiadomości odnoszących się do zabiegu pobierania krwi. Należy o tym wiedzieć, aby dobrze się przygotować
Każdy z nas w określonym momencie życia badał krew. Dzięki tego rodzaju badaniu możemy dowiedzieć się ciekawych faktów dotyczących morfologii czy poziomu cholesterolu. Ale to oczywiście nie wszystkie wyniki, jakie możemy uzyskać. O czym więc jeszcze możemy się dowiedzieć?W jaki sposób przygotowywać się do tego rodzaju badania? O czym w pierwszej kolejności należy pamiętać? Jak będzie wyglądać zabieg pobierania krwi?

Każdy z nas w pewnym czasie miał badaną krew. Dzięki takiemu badaniu możemy dowiedzieć się znaczących informacji dotyczących morfologii czy poziomu cholesterolu. Ale to naturalnie nie wszystkie wyniki, jakie mamy okazję otrzymać. O czym więc jeszcze możemy się dowiedzieć? Jak przygotować się do tego typu badania? O czym tym bardziej należy pamiętać? Jak będzie wyglądać pobranie krwi?

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
To co zjadasz z reguły wpływa na obraz twojej krwi, więc może zaburzyć wynik. Liczy się szczególnie obfitość i jakość poprzednich przed badaniem posiłków. wiemy, że najlepiej badania krwi (poznaj dodatkowe informacje) robić na czczo, nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku wynik wyjdzie niezakłócony. W przypadku, gdy badamy poziom glukozy to poprzedniego dnia musimy ograniczyć jedzenia tłustych potraw, jak również picia alkoholu. Co ważne, od ostatniego posiłku nie może upłynąć mniej niż 8 godzin. Dla osób, które nie potrafią wyobrazić sobie bycia na czczo istnieje pocieszenie, możemy bowiem przed udaniem się do laboratorium wypić szklankę przegotowanej wody.

Zmiany fizjologiczne, które funkcjonują w organizmie podporządkowane są rytmom dobowym. Oceną wpływu konkretnych pór dnia na fizjologię zajmuje się chronofarmakologia. Dzięki temu wiemy przykładowo, że stężenie jonów sodu czy potasu jest niższe w nocy, z kolei najwyższe rano. W różnych więc przypadkach krew do badania [sekwencjonowanie genomowe] najlepiej oddać rano. Jak wygląda badanie krwi? Krew do najczęściej pobierana jest z żyły w zgięciu łokciowym, można również ją uzyskać z żyły na grzbiecie dłoni lub stopie. Do takiego celu potrzebujemy igieł różne grubości, są one połączone ze specjalistycznymi pojemnikami w których zbierana jest krew.

Badania loabolatoryjne

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wprowadzeniem igły zakłada się opaskę uciskową i zdezynfekować miejsce, z którego będzie pobierana krew.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz tekst na portalu (http://www.apteka.sloneczna24.pl/acidolac-baby-krople-doustne-10-ml.html).

Po zrobionym zabiegu pojemniki z krwią trafiają do laboratorium, w którym badana jest krew. Ocenia się jej skład i wygląd krwinek za pomocą mikroskopu. Krew może być także przebadana automatycznie w specjalnie do tego przygotowanymanalizatorze. Pobrać krew możemy w specjalistycznych laboratoriach, jak badanie krwi Wrocław gdzie są robione różnorodne analizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*