Skip to content

Psychika też przeżywa kryzys
Problemy ze snem jest to niezwykle szeroka grupa, zawierająca właściwie wszystkie negatywne objawy związane ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli nierzadko zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także jest szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, czyli nagłe zapadnięcie w sen w nieoczekiwanym miejscu. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.

Zaburzenia snu jest to bardzo obszerna grupa, obejmująca właściwie wszelkie negatywne symptomy w związkku ze snem. Z jednej strony męcząca jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niemożność zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie również może być groźne. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami senności i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to chodzeniem podczas snu i jest o tyle niebezpieczne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.

terapia dla par

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Psychoterapia par, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla dwojga ludzi. W przeważającej liczbie są to pary małżeńskie lub partnerskie. Ma się wówczas do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Terapia par to nie jedynie, jak mogłoby się wydawać, terapia skierowana do ludzi w związku.

Jeśli omawiany na tej stronie artykuł okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć także (https://www.rehafit.org/) także inny tego typu materiał.

Czynnikiem, który tu decyduje, nie jest poziom zażyłości pomiędzy danymi osobami, a raczej chęć podjęcia terapii. Celem nadrzędnym psychoterapii par jest badanie stosunków łączących dwojga ludzi wraz z próbą naprawienia ewentualnych konfliktów. Na terapię taką może się więc wybrać także para przyjaciół czy krewnych, jeśli tylko jest taka potrzeba. Terapia małżeńska charakteryzuje się tym, że skupia się na właściwych dla małżeństw kłopotach, do jakich zalicza się przykładowo problemy seksualne, różnego rodzaju kłótnie czy nuda (więcej tu).

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonujemy pod ogromną presją. W pracy bez przerwy jesteśmy strofowani przez szefa. Czujemy też nad sobą złowrogi oddech konkurencji. W życiu na co dzień problemów dokładają nam najbliżsi. Ciągle czujemy się sfrustrowani.

Frapuje Cię kwestia podnoszona w tym tekście? Zobacz poza tym także inne podobne posty – zwyczajnie wejdź tutaj (https://rehab-terapia.pl/opor-i-lek-przed-zmiana-dlaczego-boimy-sie-zmian/).

Podobny tryb życia nierzadko prowadzi do ciężkich schorzeń psychicznych, choć nikt nie ma zamiaru się do tego przyznać. Musi się stać coś wyjątkowo poważnego, abyśmy z nieprzymuszonej woli odwiedzili gabinet psychoterapii Wrocław.

Ogólnie leczenie zaburzeń depresyjnych istnieje w dwóch odmianach. W przypadkach zaawansowanych i teudnych wymagana jest pomoc psychiatryczna w postaci leczenia farmakologicznego. W stadiach wcześniejszych jednak często skuteczna jest psychoterapia. Polega ona przede wszystkim na regularnym kontakcie pacjenta ze specjalistą. Może mieć typ krótko- lub długoterminowy, zależnie od potrzeb i typu problemu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „psychoterapeuta Kraków” można uzyskać informacje również dotyczące zwalczania depresji za pomocą psychoterapii – odsyłam tutaj.